Spausdinti

 

Nuo 2011 m. Valstybinė lietuvių kalbos komisija kartu su Darbo ir socialinių tyrimų institutu Britų tarybos iniciatyva prisijungė prie daugiakalbystės Europoje tyrimo „Europos kalbų lobynas. Daugiakalbystė visuomenės stabilumui ir klestėjimui“ (http://languagerichblog.eu).

Projektą vykdo daugiau kaip 30 partnerių konsorciumas, projektui vadovauja projekto valdymo grupė.

Projektą remia Europos Sąjungos Mokymosi visą gyvenimą programa.

Projekto naujienas sekite tinklaraštyje www.language-rich.eu, su Lietuva susijusios naujienos languagerichblog.eu/tag/lithuania.

              
 

__________________________ 

Eurobarometro duomenimis, 83 proc. europiečių vertina užsienio kalbų mokėjimą, tačiau 44 proc. nesugebėtų palaikyti pokalbio ne savo gimtąja kalba. Globalizacijos ir augančios migracijos sąlygomis daugiakalbystė tapo lemiamu veiksniu, siekiant kultūrų dialogo ir visuomenės sanglaudos. Užsienio kalbų mokėjimas atveria karjeros galimybes ir didina konkurencingumą Europoje.

Šio projekto tikslas – subūrus partnerių tinklą sukurti naujovišką lyginamosios analizės priemonę – Kalbų įvairovės Europoje indeksą; vaizdžiai iliustruoti dabartinę daugiakalbystės situaciją, išryškinti geruosius kalbų politikos ir praktikos pavyzdžius, paskatinti realiais duomenimis pagrįstus politinius sprendimus; sudominti daugiakalbyste valstybių vadovus, atskleidti jos svarbą visuomenės stabilumui ir klestėjimui; paskatinti europiečius mokytis įvairių kalbų ir jas vartoti.

 

Svetainės VLKK.lt Naujienose:

2012-06-11   Konferencijoje apie kalbų mokymą ugdymo sistemoje (pridedamas Irenos Smetonienės pranešimas apie kalbų mokymą 24-iose ES šalyse)

2013-04-17   „Europos Kalbų Lobynas" (Daivos Vaišnienės pranešimas per Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto ir Seimo Europos informacijos biuro surengtą diskusiją „Ar Europos Sąjunga skiria pakankamai dėmesio daugiakalbystės politikos įgyvendinimui?“ / „Europos savaitė 2013“)