Spausdinti
Siūlyti publikaciją
Siūlyti publikaciją

Prašom rašyti lietuviškomis raidėmis. Komisija turi teisę neskelbti nepagarbaus turinio ar su kalbos klausimais nesusijusių publikacijų.

 • 2019-02-25
  Paskirta Metų vertėjo krėslo premija
  Metų vertėjo krėslo premija šiemet skiriama Nijolei Reginai Chijenienei už Juliano Barneso knygos „Kalbant atvirai“ išradingą ir natūralų šnekamosios kalbos vertimą, taikliai atskleistą rašytojo kūrybinę žaismę. Knygą išleido leidykla „Baltos lankos“.
 • 2019-02-25
  Savivaldybių kalbininkai kritikuoja Didžiųjų kalbos klaidų sąrašo atsisakymą
  Savivaldybių kalbos tvarkytojai tam prieštarauja ir teigia, jog (...) dabartinė padėtis, kuomet komisijos nutarimai pakeisti rekomendacijomis, yra didelis žingsnis atgal, pataikavimas paviršutiniškumui...
 • 2019-02-24
  Bus kuriamas išnykusių kaimų žemėlapis
  Sovietmečiu iš gyvenamųjų vietovių išbraukta beveik 6 tūkstančiai kaimų ir viensėdžių pavadinimų, nepriklausomybės metais išbraukti dar keturi. Šiuos metus paskelbus Lietuvos vietovardžių metais, savivaldybės žada kurti išnykusių kaimų žemėlapius, pastatyti atminimo ženklus su senaisiais pavadinimais.
 • 2019-02-22
  Apdovanotos gražiausius lietuviškus pavadinimus turinčios įmonės
  Vasario 20 d. Kultūros ministerijoje pagerbti gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai. Jau vienuoliktą kartą organizuotu konkursu Valstybinė kalbos inspekcija siekia įprasminti Tarptautinės gimtosios kalbos dienos minėjimo tradiciją.
 • 2019-02-22
  Lenkijos prezidentas: laukiame, kol Lietuva įteisins pavardžių rašymą lenkiškai
  Lenkija laukia, kol Lietuvos parlamentas įstatymu įteisins Lietuvos piliečių pavardžių ir gatvių pavadinimų rašymą lenkiškais rašmenimis, sako kaimyninės šalies prezidentas Andrzejus Duda.
  Kalbėdama apie lenkų tautinės mažumos padėtį Lietuvoje D. Grybauskaitė tvirtino, kad pagrindinis klausimas yra ne pavardžių rašyba, o žemės nuosavybės atkūrimas Vilniaus krašte. Ji sakė, kad dėl to, jog Vilniaus krašte nėra laisvos žemės, nuosavybės teisės neatkuriamos ne tik lenkų tautybės, bet visiems Lietuvos piliečiams.
 • 2019-02-21
  Vilniaus knygų mugė: emigrantai dar skaito, tačiau jų vaikai nebeskaitys lietuviškai
  Mugė tapo ne tik kultūros ar rinkodaros, bet ir valstybiniu reiškiniu. Čia susirenka visa šalies valdžia, ambasadų atstovai, kultūros atašė, iš užsienio grįžta tautiečiai – rašytojai, vertėjai. Talino ir Rygos mugės nevirto masiniu reiškiniu. „Matyt, katalikiška lietuviška atlaidų tradicija kiek kitokia nei pragmatiškuose protestantiškuose kaimynų kraštuose“, – svarstė G. Vaškelis.
  Anot jo, reikia pripažinti, kad ne kinas Lietuvoje yra pagrindinis menas, o literatūra. „Mūsų kalba – valstybės pamatas. Jeigu tai pamiršime, šiame atvirame pasaulyje visokios audros gali mus nupūsti.“
 • 2019-02-21
  Vilniaus m. savivaldybės taryba svarstė gatvių pavadinimo 1863–64 m. vardais klausimą

  Vilniaus miesto savivaldybės tarybos 2019 m. vasario 20 d. posėdžio Nr. 79 darbotvarkės 22-asis klausimas. Tarybos narys Darius Kuolys atkreipė dėmesį, kad siūlomi pavadinimai nesuderinti su kalbos ir istorijos specialistais, tiksliau – posėdžiui pateikti gatvių pavadinimai su netinkamai užrašytais sukilimo dalyvių vardais ir pavardėmis. Sprendimas atidėtas kitam posėdžiui. (Įrašo 3:11:40–3:35:50)

 • 2019-02-21
  Pirmą kartą bus įteikta Kazickų šeimos fondo Petro Būtėno premija. Kviečiame siūlyti pretendentus!

  Lietuvių kalbos draugija, sveikindama visus Tarptautinės gimtosios kalbos dienos proga, kviečia siūlyti pretendentus, vertus apdovanoti Kazickų šeimos fondo Petro Būtėno premija. Pasiūlymai bus priimami iki gegužės 1 dienos el. paštu lkdraugija[eta]gmail.com.

 • 2019-02-21
  #MetųŽodžiai ir #MetųPosakiai – metų ženklai ir kasdienybės diagnostika
  Baigėsi antrą kartą Lietuvoje surengti #MetųŽodžio ir #MetųPosakio rinkimai. Komisija #MetųŽodžiu išrinko žodį ŠIMTMETIS, internetiniame balsavime nepralenkiamas buvo VERYGANAS. #MetųPosakio rinkimuose komisija daugiausia balsų skyrė posakiui VAIKŲ TEISES IŠKVIESIU. Jis iš pradžių pirmavo ir internetiniame balsavime, bet galiausiai į pirmą vietą išsiveržė garbaus svečio – popiežiaus Pranciškaus – linkėjimas VIEŠPATIE, TE LIETUVA BŪNA VILTIES ŠVYTURIU.
 • 2019-02-21
  Apie Valstybinės kalbos inspekcijos renginį Kultūros ministerijoje − LRT „Žiniose“ (2019-02-20)
  Vasario 20 d. Kultūros ministerijoje Tarptautinės gimtosios kalbos dienos proga pagerbti gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurso nugalėtojai. Šį renginį jau vienuoliktą kartą organizuoja Valstybinė kalbos inspekcija.