Spausdinti
Siūlyti publikaciją
Siūlyti publikaciją

Prašom rašyti lietuviškomis raidėmis. Komisija turi teisę neskelbti nepagarbaus turinio ar su kalbos klausimais nesusijusių publikacijų.

 • 2020-10-20
  ES ūkininkai siekia uždrausti vadinti produktus be mėsos „mėsainiais“ ar „dešrelėmis“
  Europos ūkininkai siekia prastumti draudimą vadinti bemėsius produktus „mėsainiais“ ar „dešrelėmis“, nes tokie pavadinimai esą klaidina vartotojus ir verčia manyti, kad juose yra mėsos.

  Ūkininkų reikalavimas atsispindi pirmadienį Europos Parlamentui pateiktame teisės akto pasiūlyme, dėl kurio parlamentarai turėtų balsuoti vėliau šią savaitę Briuselyje. Toks reikalavimas pasigirdo pastaruoju metu prekyboje populiarėjant vegetariškiems „mėsainiams“, savo skoniu labai primenantiems mėsą.
 • 2020-10-19
  Kazimieras Būga – žmogus, kuris suprato kalbos senovę
  Per Lietuvą driekiasi kalbos kelias, skirtas Jono Jablonskio 160-osioms gimimo metinėms. Edukacinių susitikimų metu vyksta pokalbiai apie žymiausius Lietuvos kalbininkus. Spalio 14 dieną „Kalbos kelias“ į Dusetas atvedė keletą garsių mūsų dienų kalbininkų - akad. prof. habil. dr. Bonifacą Stundžią, dėstantį Vilniaus universitete, Baltistikos katedroje bei Audrį Antanaitį, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininką. Pokalbyje taip pat dalyvavo Rytis Pivoriūnas, K. Būgos memorialinio muziejaus muziejininkas, dusetiškiai.
 • 2020-10-19
  Kazimieras Būga – žmogus, kuris suprato kalbos senovę
  Per Lietuvą driekiasi kalbos kelias, skirtas Jono Jablonskio 160-osioms gimimo metinėms. Edukacinių susitikimų metu vyksta pokalbiai apie žymiausius Lietuvos kalbininkus. Spalio 14 dieną „Kalbos kelias“ į Dusetas atvedė keletą garsių mūsų dienų kalbininkų - akad. prof. habil. dr. Bonifacą Stundžią, dėstantį Vilniaus universitete, Baltistikos katedroje bei Audrį Antanaitį, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininką. Pokalbyje taip pat dalyvavo Rytis Pivoriūnas, K. Būgos memorialinio muziejaus muziejininkas, dusetiškiai...
 • 2020-10-19
  G. Songaila: Mes dar turime išsaugotą kalbos audinį

  Gyvosios lietuvių kalbos giminystė su praamžiu sanskritu ir neišnaudotos šios giminystės galimybės… Ar mūsų kalba gali ateiti į pagalbą informacinių technologijų vystymui? Apie visą tai ir ne tik Alkas.lt vyr. redaktoriui Jonui Vaiškūnui pasakoja visuomenininkas, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, lietuvių kalbos puoselėtojas Gintaras Songaila.

 • 2020-10-19
  Tas saldus melas apie tariamai perskaitytas knygas
  ... naujienų portale „Independent“ neseniai pasirodė straipsnis apie tyrimą, kuriame analizuotas britų polinkis meluoti apie perskaitytas knygas. Meluoti ne apie jų turinį, o meluoti, kad jas apskritai skaitei.
 • 2020-10-17
  Ko lietuvių kalbos abėcėlėje daugiau?
  Auksinis protas. 2020.10.16. Ved. Arūnas Valinskas ir Andrius Tapinas.
 • 2020-10-17
  Kokios tikrosios Lietuvos lenkų problemos ir kas galėtų pasiūlyti realius sprendimus?

  LRT Aktualijų studija. Dalyvauja: politologas Andžej Pukšto, visuomenininkė Alina Obolevič, lietuvių k. mokytoja Irena Baltakienė, ŠMSM ministro patarėja Barbara Stankevič. Ved. Mindaugas Aušra.

 • 2020-10-17
  Kalba ir laisvė: baltarusiai (2020 m. spalio 21 d., trečiadienį, nuo 17:30)

  Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje rudens sezoną pradeda „Kalbos klubas +“ ir kviečia į susitikimus. Artimiausio susitikimo tema – kalba, laisvė ir baltarusiai. Pašnekovai – LDK senosios raštijos tyrinėtojas, slavistikos profesorius Sergejus Temčinas ir rašytojas, vertėjas, žurnalistas, kino režisierius Jonas Ohmanas. Renginys vyks Valstybingumo erdvėje II a.

 • 2020-10-16
  Kuo skyrėsi žurnalistų tartis sovietmečiu ir dabar?
  Kuo skyrėsi žurnalistų tartis sovietmečiu ir dabar? Ar yra žurnalistų, kurių kalba atitinka tarties standartą? Su rubrika „Kalbos rytas“ – pokalbis su Lietuvių kalbos instituto jaunesniąja mokslo darbuotoja dr. Ramune Čičirkaite.
 • 2020-10-16
  Ar disleksija, disgrafija ir diskalkulija „išaugama“?

  Disleksija paprastai vaikšto ne viena. Ši liga vedasi už parankės dar du sutrikimus: disgrafiją ir diskalkuliją. Kitaip sakant, sunkiai skaitantiems vaikams sunku ir rašyti bei skaičiuoti. Kas nutinka vaikams, susiduriantiems su mokymosi sunkumais, bet negaunantiems jiems reikiamos mokymosi pagalbos? Kokios priemonės padeda, o kokios dar labiau apsunkina disleksikų vaikų gyvenimą?