Spausdinti
Siūlyti publikaciją
Siūlyti publikaciją

Prašom rašyti lietuviškomis raidėmis. Komisija turi teisę neskelbti nepagarbaus turinio ar su kalbos klausimais nesusijusių publikacijų.

 • 2016-10-05
  Nemokamos knygos visą gyvenimą
  Vienas Londono knygynų visiems pasaulio skaitytojams siūlo dalyvauti loterijoje, kurios laimėtojui iki gyvenimo pabaigos kas mėnesį bus siunčiama po knygą.
 • 2016-10-04
  Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai
  Šį spalį, kaip ir kasmet nuo 2005 metų, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos inicijuota ir kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija, Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka rengiama akcija „Metų knygos rinkimai“ vėl kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas.
 • 2016-10-03
  Sumaištis tarp asmenvardžių rašymo variantų

  Lietuvių kalboje asmenvardžiai, kaip ir kiti bendriniai ar tikriniai daiktavardžiai, tekste įgyja tam tikras galūnes. Ir atskirai paimti, jie savo galūne rodo linksniavimo tipą ir tam tikrą linksnį. Štai oficialaus trinario asmenvardžio Vincas Krėvė Mickevičius iš kiekvieno žodžio galūnės matyti vis kitos linksniuotės vienaskaitos vardininkas. Iš principo tai tinka ir skolintiniams asmenvardžiams.

 • 2016-10-03
  Kaip sparčiau išmokti užsienio kalbų?

  Tyrimų duomenimis, be gimtosios kalbos didžioji dauguma lietuvių moka bent vieną užsienio – pagal šią statistiką esame viena iš pirmaujančių šalių Europoje. Vis dėlto šiais laikais vienos užsienio kalbos mokėjimas jau tapo įprasta ir netgi būtina kiekvieno suaugusio žmogaus patirtimi. Tai priežastis, kodėl vis daugiau žmonių yra pasiryžę praleisti ilgas valandas prie knygų besimokydami dar vienos užsienio kalbos. Žinovai skuba patarti ir sako, kad tai nėra būtina – žinant paprastas technikas, mokymosi vyksmą galima paspartinti ir netgi paversti malonumu.

 • 2016-09-30
  Šiemet veiklą atnaujino lituanistinė mokykla Milane
  Nauji mokslo metai prasidėjo Milano lituanistinėje mokykloje „Pabiručiai“, į kurią užregistruota 30 vaikų nuo 4 m. iki 12 m. Beveik visi vaikai yra iš mišrių šeimų.
 • 2016-09-30
  Teisėjos raštas pribloškė: suskaičiavo net 139 klaidas

  Pastarosiomis dienomis pašaipų dėl šiurkščių lietuvių kalbos klaidų užsitraukę politikai – ne vieninteliai valdžios atstovai, viešai darkantys kalbą. Raštingumo trūksta ir valstybės vardu savo sprendimus skelbiantiems teisėjams.

 • 2016-09-30
  Kalba ir pasaulis: jei rožę pavadinsi kitu vardu, ar ji kvepės mažiau?

  Kam yra tekę neįpareigojančiomis aplinkybėmis šnektelėti su įvairių tautybių žmonėmis, tas tikriausiai yra pastebėjęs tam tikrą besikartojančių temų ratą. Kokia jūsų šalies sostinė (Ryga? Ne, Ryga – Latvija, Lietuva – Vilnius), valdžia (Nekokia, o jūsų? Irgi nekokia), gyventojų skaičius (Nesiekia trijų milijonų. Mažai. Aha, išties mažai).

 • 2016-09-28
  Kalbininkai suskubo į pagalbą mažaraščiams politikams

  Mažaraščiams politikams, gal tiksliau – jų pagalbininkams, viešųjų ryšių specialistams, į pagalbą suskubo kalbininkai. Valstybinės kalbos komisijos Bendrojo skyriaus vedėja Aurelija Dvylytė paaiškino lietuvių kalbos rašybos taisykles, kurias užmiršo politikai ir jų padėjėjai.

 • 2016-09-28
  Minint Europos kalbų dieną, lietuvių kalba pristatyta Sankt Peterburge ir Dubline (nuotraukos)

  Sankt Peterburge, Ermitaže, rugsėjo 24 dieną vykusio Europos kultūros renginio „Atrask savo Europą“ lankytojus su lietuvių kalba supažindino Lietuvių kalbos instituto kilnojamoji paroda „Paliesk lietuvių kalbą rankomis“. Lietuvos ambasada Dubline lietuvių kalbą pristatė pirmą kartą rengiamoje Europos kalbų kavinėje Dubline.

 • 2016-09-28
  Lietuvių kalbą studijuojantiems užsieniečiams skirtos Kazimiero Būgos premijos

  Užsienyje veikiančių lituanistikos centrų studentams skirtos Kazimiero Būgos stipendijos. Švietimo ir mokslo ministerija pranešė, kad 2016–2017 mokslo metais Lietuvos valstybines stipendijas gaus penki studentai, studijuojantys lietuvių kalbą Čekijoje esančių Masaryko ir Prahos Karolio, Latvijos, Varšuvos ir Sankt Peterburgo universitetų lituanistikos centruose.