Spausdinti
Siūlyti publikaciją
Siūlyti publikaciją

Prašom rašyti lietuviškomis raidėmis. Komisija turi teisę neskelbti nepagarbaus turinio ar su kalbos klausimais nesusijusių publikacijų.

 • 2019-02-01
  Ir vis dėlto – žemaičių kalba ar tarmė?
  Žemaičiui ir aukštaičiui ne taip lengva susikalbėti. Žemaičių kalba labai ryškiai skiriasi nuo bendrinės kalbos ir kitų lietuvių tarmių. Juk pagal kalbą žemaičiai nuo aukštaičių skiriasi daugiau negu rytų slavų rusų, baltarusių, ukrainiečių kalbos, estų ir suomių, šiaurės vokiečių ir olandų kalbos.
 • 2019-01-31
  Unikalus atvejis: studijas Klaipėdos universitete baigęs indas teisme reikalauja grąžinti pinigus
  Argumentai išdėstyti įvairūs. Indas Klaipėdoje tikėjosi studijuoti anglų kalba, tačiau tokiai grupei nesusidarius jis buvo vienintelis užsienietis. Magistrantas motyvuoja, jog tai jam nesudarė galimybės visavertiškai dirbti kartu su kitais studentais, dalyvauti diskusijose. Vaikinas įvardijo ir keletą dėstytojų, kurie nekalba angliškai, o likusių anglų kalbos žinios neatitinka reikalavimų, tai yra B2 lygio.
  Dekanas Rimantas Balsys teigia, jog indo pretenzijos yra nepagrįstos. Pagal nuostatus, gali būti ir vienas, ir trys studentai grupėje. Jo grupėje jis buvo vienas užsienietis, tačiau bendrus dalykus lankė su kitais užsieniečiais Dėl priekaištų dėstytojų anglų kalbos žinioms R.Balsys nevynioja žodžių į vatą ir sako, jog vertėtų patikrinti paties indo žinias, kurios ganėtinai prastos ir „to kaimo lygio“.
 • 2019-01-29
  Laužomos ietys dėl įmonių nelietuviškų pavadinimų
  Nuo 2017 metų spalio Seime svarstomas siūlymas liberalizuoti įmonių pavadinimų rašymą pamažu skinasi kelią.
 • 2019-01-24
  Teismas nusprendė: Vilniaus dvikalbės lentelės teisėtos
  Trečiadienį Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas paskelbė nutartį dvikalbių lentelių byloje, taip išspręsdamas ilgai trukusį ginčą tarp Vilniaus miesto savivaldybės administracijos ir vyriausybės.
 • 2019-01-21
  Diktantą rašysime kovo 8 d.

  Nacionalinio diktanto konkurso pirmasis turas šiemet vyks kovo 8 dieną, penktadienį, 11 valandą. Diktantas bus transliuojamas per LRT radiją ir internetu. Tradiciškai diktantą bus galima rašyti mokyklose, bibliotekose, savivaldybių salėse. Rašyti diktantą kviečiami ir įmonių bei organizacijų atstovai, jie tai gali daryti savo patalpose. Užsienio lietuvių bendruomenės iš organizatorių gaus diktanto įrašą ir diktantą galės rašyti patogiu laiku – kovo 9–10 d.

 • 2019-01-20
  Skandalas Žiežmarių gimnazijoje: paviešinti pamokos garso įrašai verčia krūptelėti
  Šeštadienio vakarą Žiežmarių gimnaziją apgaubė tamsus šešėlis – mokymo įstaigos auklėtinių tėvai feisbuke ėmė dalintis garso įrašu, padarytu lietuvių kalbos pamokos metu. Įraše girdima, kaip nesitvardanti mokytoja plūsta auklėtinius dėl netaisyklingo kirčiavimo...
 • 2019-01-17
  Minint vietovardžių metus šiemet žadama sudarinėti išnykusių kaimų žemėlapius

  Vyriausybė trečiadienį patvirtino Kultūros ministerijos pateiktą Vietovardžių metų minėjimo 2019 metais planą. 

 • 2019-01-14
  Kamerūno krizė dėl anglakalbių teisių

  Krizė Kamerūne bręsti pradėjo 2016 metais, kai anglakalbiai mokytojai ir teisininkai išėjo į gatves dėl augančio prancūzų kalbos dominavimo švietimo ir teisės sistemose. Jų demonstracijos virto platesniais protestais dėl anglakalbių mažumos, kuri sudaro penktadalį Kamerūno gyventojų, marginalizavimo. Vyriausybė atsisakė pripažinti anglakalbių skaudulius, ir ėmėsi protestus žiauriai malšinti. Taip anglakalbių pyktis buvo dar labiau pakurstytas ir prasidėjo separatistiniai anglakalbių judėjimai. Separatistų išpuoliai prasidėjo 2017 metų pabaigoje. Šiuo metu su vyriausybės pajėgomis kovoja beveik 10 separatistų armijų, o dvi iš jų gauna nurodymus iš užsienio. Anot tarptautinės krizių grupės žuvo jau 200 karių bei pareigūnų, daugmaž 300 sužaloti ir žuvo apie 600 separatistų. Taip pat žuvo bent 500 civilių, Nigerijoje šiuo metu apsistoję apie 30 000 pabėgėlių, o net 437 000 žmonių Kamerūne šiuo metu yra be vietos. Gruodį valdžia į laisvę paleido 289 anglakalbius, nors šimtai vis dar liko nelaisvėje. Tačiau jeigu kompromiso paieškos užstrigs, konfliktas gali įsisiūbuoti dar smarkiau.

 • 2019-01-14
  Lietuva – vieninteliai mūsų kalbos namai

  A. Antanaičio interviu Ignalinos rajono laikraščiui „Nauja vaga“. Skaityti čia.

 • 2019-01-14
  Kvietimas į kalbų išteklių koordinavimo seminarą

  Praėjus dvejiems metams po pirmojo trisdešimtyje Europos šalių vykusio seminarų ciklo ELRC konsorciumas, veikdamas Europos Komisijos vardu, Lietuvoje rengia antrąjį seminarą, kuris vyks 2019 m. vasario 1 dieną Vilniaus universitete (Universiteto g. 5, 92 a.). Seminaro tikslas – aptarti Lietuvos padėtį ir perspektyvas skaitmeniniais ryšiais susaistytoje daugiakalbėje Europoje. Be to, ELRC seminare bus siekiama atkreipti dėmesį į atitinkamas nacionalines su e. valdžia susijusias strategijas ir veiksmus, daugiakalbystę bei atviruosius duomenis. Seminaras skirtas skaitmeninių viešųjų paslaugų teikėjams, viešojo administravimo institucijų vadovams, tarnautojams ir partneriams, vertėjams ir asmenims, kurie tvarko daugiakalbius dokumentus ir duomenis. Dalyvavimas nemokamas.