Spausdinti
Siūlyti publikaciją
Siūlyti publikaciją

Prašom rašyti lietuviškomis raidėmis. Komisija turi teisę neskelbti nepagarbaus turinio ar su kalbos klausimais nesusijusių publikacijų.

 • 2019-03-05
  Ekspertų Ekspertas™ prabilo. Ar jau pakėlėte skrybėles?
  Audrius Valotka: „Lietuva pasaulį stebina ekspertų gausa. Kalbu ne apie krepšinio žinovus ir net ne apie tave, mielasis Anonime, kuris pažeri nesavanaudiškų patarimų visais gyvenimo atvejais: kaip padaryti tvarką valstybėje, kaip sujungti universitetus ir kaip sodinti rudeninius krokus. Pasaulį ypač stebina ekspertų privisimas Lietuvos žiniasklaidoje.“
 • 2019-03-05
  „LG Cargo“ perima „Lietuvos geležinkelių“ krovinius
  „Lietuvos geležinkeliai“ krovinių vežimo veiklą perkelia į naujai įsteigtą grupės bendrovę. Kita nauja bendrovė, kuri perims keleivių vežimą, įsteigta vasario pabaigoje.
 • 2019-03-05
  Kandidatai į Vilniaus merus apie tautines mažumas: siūlymas lietuviams mokytis lenkų kalbos

  D.Kreivys akcentavo švietimą, o dėmesys turėtų būti skiriamas ir lenkiškosioms mokykloms. Jis taip pat paminėjo, kad lietuviškose mokyklose galėtų atsirasti lenkų kalba kaip užsienio ir ją galima būtų rinktis kaip pirmąjį pasirinkimą.


  Dar vienas dalykas, kurį paminėjo dabartinis meras, yra klientų aptarnavimas keturiomis kalbomis, taip pat ir lenkų, Vilniaus savivaldybėje – esą to jis nebuvo žadėjęs, bet tapus meru suprato, kad būtina padaryti.

 • 2019-03-04
  „Sraigės“ – lietuvių kalbos puoselėtojams ir kūrėjams
  Penktą kartą įteikti Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) apdovanojimai lietuvių kalbos puoselėtojams ir kūrėjams. Nuo 2016 metų šie apdovanojimai skiriami už reikšmingus lietuviškos terminijos kūrimo darbus, mokslo kalbos puoselėjimą ir visuomenės kalbinį švietimą.
 • 2019-03-01
  „Lietuvos geležinkeliai“ įsteigė bendrovę „LG Keleiviams“
  Komentaras. Viena vertus, jeigu jau pasirinktas lietuviškas pavadinimo variantas (straipsnyje minimas „LG Cargo“ – tarptautinis pavadinimas; vis dėlto lietuviški pavadinimai turi atitikti lietuvių kalbos normas), santrumpos LG įtraukimas nėra priimtinas. Kita vertus, įmonių steigėjai mėgsta pridėti santrumpą LT, pavyzdžiui, „Keleiviams LT“
 • 2019-02-27
  Kalbos tvarkytojai pasijuto nereikalingi
  Šalies savivaldybių kalbos tvarkytojai bendru laišku kreipėsi į Valstybinę lietuvių kalbos komisiją (VLKK), kad ši paaiškintų, kaip jiems užtikrinti viešosios kalbos taisyklingumą, jei Didžiųjų kalbos klaidų sąrašas tapo tik rekomendacinis.
 • 2019-02-26
  Kam skirta Metų vertėjo krėslo premija paaiškės vasario 27 d.
  Vasario 27 d. 17.30 val. Vilniuje Rašytojų klube bus įteikta Metų vertėjo krėslo premija ir paminėtas Lietuvių PEN centro įkūrimo trisdešimtmetis. (Premija skiriama už geriausią grožinės literatūros ir meninės eseistikos vertimą į lietuvių kalbą, rinkimus organizuoja Lietuvių PEN centras.)
 • 2019-02-26
  Net ir norėdami šitaip vaikų nepavadinsite: įvairiose šalyse uždrausti vardai
  Tėvai nori išrinkti savo vaikui retą vardą, bet kartais ima ir persistengia. Kai kurių šalių vyriausybės, saugodamos vaikus nuo nemalonių situacijų būsimame gyvenime, netgi sudarė draudžiamų vardų sąrašus. Tinklalapis brightside.me pateikė šiuos sąrašus skaitytojų teismui.
 • 2019-02-25
  Kultūringai su Nomeda apie kultūringą kalbą

  Apie kalbos klaidų reikšmę svarsto Loreta Vaicekauskienė, Antanas Smetona, Audrius Matonis, Paulius Jankelis ir LRT laidos vedėja Nomeda Marčėnaitė. 

 • 2019-02-25
  Vilniaus politikai nesutaria, kaip rašyti 1863-ųjų sukilėlių pavardes

  Vilniaus politikams nepavyksta sutarti, kaip pavadinti naujas gatves, siekiant pagerbti 1863–1864 metų sukilėlių atminimą – naudoti lietuvišką ar lenkišką pavardės variantą. Lietuviškąjį variantą pristatė savivaldybės Pavadinimų, paminklų ir atminimo lentų komisija, tačiau tarybai buvo pristatytas ir antrasis, inicijuotas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos. 


  „Valstybinė lietuvių kalbos komisija dėl antro varianto buvo tiesiog šokiruota, nes mes laužome visus lietuvių kalbos reikalavimus, mėginame daryti sprendimą taryboje ignoruodami specialistų, ekspertų nuomones. Tai yra politinis avantiūrizmas“, – posėdyje aiškino D. Kuolys.