Spausdinti
Siūlyti publikaciją
Siūlyti publikaciją

Prašom rašyti lietuviškomis raidėmis. Komisija turi teisę neskelbti nepagarbaus turinio ar su kalbos klausimais nesusijusių publikacijų.

 • 2020-06-25
  Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas: Šimašius sąmoningai spjovė į lietuvių kalbą
  Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis piktinasi, kad, minint Birželio 23-iosios sukilimą, Vilniaus meras Remigijus Šimašius už savivaldybės pinigus ir be tarybos pritarimo atidarė paplūdimį sostinės Lukiškių aikštėje ir dar pasityčiojo iš lietuvių kalbos.
 • 2020-06-25
  Paplūdimys Lukiškių aikštėje kelia dar didesnes aistras: Šimašiui – kaltinimai spjovus į lietuvių kalbą
  Sostinės Lukiškių aikštėje įrengtas dirbtinis paplūdimys kelia vis daugiau aistrų. Į tokią idėją karštais pareiškimais reaguoja ne tik politikai, bet ir kalbininkai. Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis išplatino viešą pareiškimą, kuriame piktinasi, kad Vilniaus mero idėja vienoje pagrindinių Vilniaus aikščių įrengti paplūdimį yra „ne tik pasityčiojimas iš skaudžių Lietuvos istorijos įvykių, kaip atmintinų pagarbos vertų vietų niekinimas, bet tai ir moralinis nusikaltimas lietuvių kalbai“.
 • 2020-06-25
  VLKK vadovas apie R. Šimašiaus pliažą: jis sąmoningai spjovė į lietuvių kalbą
  Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) vadovas Audrys Antanaitis sostinės Lukiškių aikštėje įrengtą pliažą dėl angliškų užrašų vadina „moraliniu nusikaltimu lietuvių kalbai“.
  „Vilniaus meras Remigijus Šimašius už savivaldybės pinigus ir be tarybos pritarimo atidaro paplūdimį sostinės Lukiškių aikštėje. Tai vertinu ne tik kaip pasityčiojimą iš skaudžių Lietuvos istorijos įvykių, kaip atmintinų pagarbos vertų vietų niekinimą, bet ir kaip moralinį nusikaltimą lietuvių kalbai“, – sako A. Antanaitis.
 • 2020-06-25
  VLKK komisijos pirmininkas: R.Šimašius sąmoningai spjovė į lietuvių kalbą
  Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis piktinasi, kad, minint Birželio 23-iosios sukilimą, Vilniaus meras Remigijus Šimašius už savivaldybės pinigus ir be tarybos pritarimo atidarė paplūdimį sostinės Lukiškių aikštėje ir dar pasityčiojo iš lietuvių kalbos.
 • 2020-06-25
  Paplūdimys Vilniaus centre neįtiko ir VLKK pirmininkui: piktinasi dėl angliškų užrašų
  Antradienį Vilniaus centre, Lukiškių aikštėje, įrengtas paplūdimys jau spėjo sulaukti nemažai kritikos. Ketvirtadienį savo poziciją išsakė ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) pirmininkas Audrys Antanaitis, teigdamas, kad pasirinkta vieta ne tik netinkama paplūdimiui, bet ir angliškus užrašus sukritikavo.
 • 2020-06-22
  Gyvenimas Stambule pakeitė lietuvės požiūrį į Turkiją
  „Visada galvojau, kad kalba yra pati svarbiausia kultūros ir kiekvieno identiteto dalis. Manau, kad neapleisti savo kalbos yra didžiausia pagarbos savo tėvynei išraiška“, – mintimis dalijasi Svajūnė.
 • 2020-06-22
  Vilija Dailidienė: jeigu žmogus gimtąja kalba neranda savo mintims raiškos, tai gal tos mintys nė nesusiformavusios...
  „Mano supratimu, gera lietuvių kalbos mokytoja suteikia vaikui pasitenkinimą, džiaugsmą, kad jis kalba gimtąja kalba. Kad jis ta gimtąja kalba skaito kūrinius. Gera lietuvių kalbos mokytoja neatgraso, visų pirma, nuo kalbos, o kažkokiu būdu suteikia pasitenkinimą. Nes santykis su gimtąja kalba yra išskirtinis, kitoks negu su kitomis kalbomis. Ji labiau į pasąmonę įaugusi“, – prieš trejetą metų interneto svetainėje teigė Valstybinės lietuvių kalbos komisijos narė, viena iš Lietuvių kalbos ir literatūros vidurinio ugdymo programos (2011) ir Lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinio ugdymo bendrosios programos (2016) rengėjų, Mokslininkų ir mokytojų asociacijos Lituanistų sambūris ir Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus narė Vilija Dailidienė.
 • 2020-06-22
  Rita Miliūnaitė: semdamiesi stiprybės iš praeities, saugokime protėvių mums dovanotą sielos ugnį
  Birželio 17 dieną Šventų Jonų bažnyčioje vyko šviesaus atminimo mecenatės Aleksandros Kalvėnaitės-Kazickienės šimtųjų gimimo metinių paminėjimas ir kalbininko, pedagogo Petro Būtėno ir jo mokinės Aleksandros Kalvėnaitės-Kazickienės atminimą įamžinančios premijos 2020 metų premijos laureatei habil. dr. Ritai Miliūnaitei teikimo ceremonija. Straipsnyje rasite premijos laureatės šiltą ir originalią padėkos kalbą.
 • 2020-06-17
  Airijos lietuvių bendruomenė kuria tai, kas daugeliui nepavyko: lietuvių kalbos mokosi ir vidurinėje mokykloje
  Pokalbis su Lietuvos ambasadoriumi Airijoje Egidijumi Meilūnu, kuris šiemet baigs savo misiją Pasak ambasadoriaus, Airijos lietuviai yra ypač aktyvi bendruomenė, tad nenuostabu, kad čia veikia net 19 lituanistinių mokyklų, jas lanko daugiau nei 800 mokinių. Airija tapo ir pirmąja valstybe Europoje, kur sudaromos galimybės mokytis lietuvių kalbos vidurinėje mokykloje. E. Meilūnas įsitikinęs, kad, jei išeivių atžalos nemokės lietuvių kalbos, jų ryšys su Lietuva bus silpnas arba jo apskritai neliks.
 • 2020-06-17
  Per Valstybės dieną operoje atgims Mickevičiaus poema: šį kartą italas prabils lietuviškai
  Liepos 6 d. 21 val. Valdovų rūmų Didžiajame kieme skambės italų kompozitoriaus Amilcare Ponchielli (1834–1886) operos „Lietuviai“ koncertinis atlikimas lietuvių kalba libretas parašytas Adomo Mickevičiaus poemos „Konradas Valenrodas“ motyvais. Pirmoji lietuviškoji šio veikalo premjera įvyko Čikagos lietuvių operoje 1981 m. Lietuvoje opera „Lietuviai“ pirmą kartą buvo atlikta 2009 m. Trakų pilyje, švenčiant Lietuvos vardo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose tūkstantmetį...