Spausdinti
Siūlyti publikaciją
Siūlyti publikaciją

Prašom rašyti lietuviškomis raidėmis. Komisija turi teisę neskelbti nepagarbaus turinio ar su kalbos klausimais nesusijusių publikacijų.

 • 2017-03-07
  Galutinis verdiktas – „w“ ir asmens tapatybės kortelėje
  Lietuvos vyriausias administracinis teismas šiandien priėmė galutinį ir neskundžiamą sprendimą dėl „w“ rašybos Lietuvos asmens tapatybės kortelėje ir pase Wardyn byloje.
 • 2017-03-06
  Kompiuterinių terminų kūrėjams – apdovanojimas

  Kompiuterinių programų kūrėjams, ieškantiems terminų atitikmenų lietuvių kalboje, įteiktas Valstybinės lietuvių kalbos komisijos apdovanojimas. Kompiuterių naudotojai sako, kad ne visi siūlomi terminai prigyja.

 • 2017-03-06
  Diskusija su kalbininkais Lietuvių kalbos kultūros metams

  Kovo 7 d. (antradienį) 17 val. Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje (Respublikos g. 14) į diskusiją „Gimtoji kalba gaivina, vienija, stiprina“ buriasi lietuvių kalbos ugdytojai ir normintojai. Renginys skiriamas 2017 m. Lietuvos Respublikos Seimo paskelbtiems Lietuvių kalbos kultūros metams.

 • 2017-03-06
  Prasidėjo dešimtasis nacionalinis lietuvių kalbos konkursas „Švari kalba – švari galva“

  Švietimo ir mokslo ministerija kartu su pagalbininkais kviečia mokinius dalyvauti jubiliejiniame lietuvių kalbos konkurse „Švari kalba – švari galva“, kuris šiais metais vyks jau dešimtą kartą. Konkurso tikslas – skatinti mokinius internetinėje erdvėje vartoti lietuviškus rašmenis ir taisyklingą lietuvių kalbą. Simboliška, kad jubiliejinis renginys sutampa su Lietuvių kalbos kultūros metais.

 • 2017-03-06
  Kalbos „Sraigės“ – informatikams ir Nacionalinio diktanto koordinatorei

  Kovo 2 dieną Lietuvos mokslų akademijoje (LMA) įteikti Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) apdovanojimai už lietuvių kalbos puoselėjimą – reikšmingus lietuviškos terminijos kūrimo darbus, mokslo kalbos plėtojimą ir visuomenės kalbinį švietimą.

 • 2017-03-02
  Emigracija ir mažas gimstamumas: kaip išsaugoti lietuviškų knygų skaitomumą?

  Didėjantys emigracijos mastai – kone opiausia šių dienų Lietuvos problema. Padėties nei kiek negerina ir prasti gimstamumo bei mirtingumo rodikliai. Tai prastos žinios ne tik lietuvių tautos išlikimui, bet ir knygų skaitymo situacijai Lietuvoje. Ar tai reiškia, kad mažėjant gyventojų mūsų šalyje, knygų, ypač lietuvių kalba, skaitomumas dar labiau sumenks?

 • 2017-03-02
  J. Vaiškūnas. LVAT išsprendė nelietuviškų pavardžių rašybos klausimą pasuose. Ar išspręs jį Seimas?

  Vasario 28 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) priėmė galutinę ir neskundžiamą nutartį „Mickiewicz“ byloje dėl „x“ ir „w“ rašybos Lietuvos Respublikos pase. Šiuo sprendimu LVAT padėjo galutinį tašką jau kuri laiką besitęsiančioje dviprasmiškoje padėtyje kuomet vietiniai pirmosios instancijos teismai, jau anksčiau priėmę nutartis, suteikiančias teisę daryti įrašus oficialiuose Lietuvos Respublikos piliečių dokumentuose nevalstybine kalba, tartum kūrė šiuo metu galiojantiems įstatymams prieštaraujančio teisinio reguliavimo precedentus.

 • 2017-03-01
  Choras „Jaunystė“ Sankt Peterburge laimėjo pagrindinį prizą ir rašė diktantą
  Kauniečiai taip pat susitiko su Sankt Peterburgo lietuvių bendruomene ir kartu rašė Nacionalinį diktantą.
 • 2017-03-01
  Aldonas Pupkis: iš kalbos sąjūdžio

  „Kitaip negalėjau. Ar kas nesutiko, peikė ar gyrė, man buvo vis tiek. Kalba – mano gyvenimas, mano duona, mano dienos ir naktys. Tik vienu tarpu užėjo mintis, kad esame pasidavę šiek tiek į taisymus. Sakau, numosiu ranka į juos ir eisiu į taisymų istoriją“, – juokavo „Lietuvos žinioms“ kalbininkas Aldonas Pupkis, Vilniaus knygų mugėje pristatęs monografiją „Lietuvių kalbos sąjūdis 1968–1988 m.“

 • 2017-03-01
  LVAT išsprendė klausimą dėl raidžių „q“, „x“ ir „w“ rašybos Lietuvos piliečių pasuose
  Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), išnagrinėjęs apeliacinius skundus dėl Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybos sprendimų, kuriais atsisakyta išduoti (pakeisti) pareiškėjų vaikams Lietuvos Respublikos pasus, kuriuose asmenvardžiai būtų įrašyti originalia jų rašyba, varde ir pavardėje naudojant raides „q“, „x“ bei „w“, iš dalies patenkino apeliacinius skundus, t. y. įpareigojo atsakovą išduodamuose pasuose asmens vardą bei pavardę įrašyti lietuviškais rašmenimis ir kartu nelietuviškais rašmenimis bei nesugramatinta forma.