Spausdinti
Siūlyti publikaciją
Siūlyti publikaciją

Prašom rašyti lietuviškomis raidėmis. Komisija turi teisę neskelbti nepagarbaus turinio ar su kalbos klausimais nesusijusių publikacijų.

 • 2019-05-09
  VU išleido vienintelį pasaulyje mitinių būtybių žemėlapį!
  Europos mitinių būtybių žemėlapis (angl. The Map of Mythical Creatures in Europe) – vienintelis toks žemėlapis pasaulyje, o jame pavaizduota net 213 mitinių būtybių. Čia aptiksite neblogai žinomus trolius, kentaurus, gnomus, lietuvišką aitvarą… Tačiau sraigė žudikė, laižūnas ar šešiakojė ežerų pabaisa bukavacas tikrai nustebins. Vaikų nuo šio žemėlapio neįmanoma atitraukti, bet ir suaugusiesiems jis tikrai įdomus.
 • 2019-05-09
  Lietuvių kalbos viktorinos klausimai – žr. internete
  Gegužės 7 d. surengtoje antrojoje virtualioje Lietuvių kalbos draugijos viktorinoje dalyvavo 541 dalyvis. Nugalėtojai aiškūs (žr. Lietuvių kalbos draugijos paskyroje tinkle „Facebook“.

  Viktorinos klausimai vis dar prieinami – atsidarykite nuorodą https://forms.gle/SCnV9Eu4yPer8R19A.
  Pažaiskite su atsakymų variantais, komentarų skiltyje pasiūlykite klausimų ir idėjų ateinančių metų viktorinai. Atsakę į visus klausimus, pabaigoje nepraleiskite mygtuko „Žr. rezultatą“ – pamatysite, ar Jūsų atsakymai sutapo su viktorinos rengėjų parinktaisiais.
 • 2019-05-09
  Gediminas Kazėnas. Apie lietuvių švietimo situaciją Vilniaus rajone
  Vilniaus rajono savivaldybė nesugebėjo paneigti LNK žinių reportažuose ir balandžio 29 d. Seime spaudos konferencijoje išsakytų teiginių apie blogą lietuvių švietimo padėtį Vilniaus rajone.
 • 2019-05-09
  Pasaulio lietuvių rašytojai susitiko Vilniuje: gimtosios kalbos poreikis ir noras sudominti
  Rašytojas ir žurnalistas iš Jungtinių Amerikos Valstijų Arūnas Šatkus teigia rašantis lietuviškai, nes kartais anglų kalboje neranda tinkamos išraiškos: „Tu skaitai angliškai, ispaniškai, prancūziškai, bet supranti, kad lietuviškoje literatūroje tai turėtų kitokį paaiškinimą. Taip atsiranda poreikis – bendrauti, rašyti, kurti...“
 • 2019-05-08
  Spaudos atgavimo dieną sostinėje – J. Jablonskio skvero atidarymas
  Ilgus metus be pavadinimo buvusiam skverui Šnipiškių seniūnijoje J. Jablonskio vardas buvo suteiktas pernai, tačiau sulaukta tinkamos simbolinės progos jo atidarymui. Vieta pasirinkta neatsitiktinai – kalbininkas 1904–1906 m. gyveno netoliese esančiame name Kalvarijų gatvėje.
  Renginyje dalyvavęs profesorius V. Landsbergis priminė: „Čia yra vietos, kuriomis jis vaikščiojo ir jo vaikai čia lankstydavo. Vienas iš jų, mano tėvas Vytautas, draugavo su J. Jablonskio sūnumi. Aplink juos lakstydavo ir mergytės. Viena iš jų, Ona Jablonskytė, vėliau ištekėjo už mano tėvo Vytauto, o J. Jablonskio sūnus nusižiūrėjo Sofiją Landsbergytę. Taip šios dvi šeimos tapo ypatingai artimos.“
 • 2019-05-08
  Koks virtualios kalbos viktorinos klausimas buvo lengviausias?

  Gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, antrą kartą surengta virtuali Lietuvių kalbos draugijos viktorina. Į viktorinos klausimus atsakė 541 dalyvis iš 16 šalių. Daugiausia užsienio dalyvių sulaukta iš Vokietijos (29) ir Rusijos (6). Po 3 dalyvius buvo iš Sakartvelo (Gruzijos) ir Prancūzijos, po 2 iš Airijos, Estijos, Izraelio, Norvegijos, po 1 iš Austrijos, Ispanijos, Italijos, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Liuksemburgo, Švedijos. Iš Lietuvos gyventojų aktyviausi buvo vilniečiai (71), Telšių miesto ir rajono gyventojai (67), Pakruojo miesto ir rajono gyventojai (40).


  Viktorinos dalyviams lengviausias klausimas buvo „Ką tiria toponimika?“ Iš atsakymo variantų – „vietovardžius“, „asmenvardžius“, „visus tikrinius vardus“, „skolinius“ – teisingą variantą „vietovardžius“ pažymėjo 82,8 proc. dalyvių.

 • 2019-05-08
  Kas triumfavo LRT metų žodžio ir posakio rinkimuose?
  LRT metų žodžio ir posakio rinkimuose triumfavo „melagiena“ ir „Kauno visvaldybė“.
 • 2019-05-06
  Projektas „Vilnius skaito“ buria vilniečius skaitymo rekordui
  Projektas „Vilnius skaito“ gegužės 7 d. 18 val. kviečia visus mylinčius knygas prie Vilniaus geležinkelio stoties, kur šiuo metu yra įsikūrusi „Vilnius skaito“ & „Vilnius Connect“ skaitykla. Čia visi kartu, skaitymui paruoštose vietose, sieksime surinkti daugiausiai skaitančių žmonių vienoje vietoje Vilniaus mieste, bei oficialiai užfiksuoti rekordą, parodydami visai Lietuvai, o gal net ir pasauliui, kad Vilnius yra skaitantis ir knygas mylintis miestas, o atsinaujinantis Stoties rajonas – bendruomeniškas ir atviras kultūrai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

 • 2019-05-06
  Projektas „Keturi milijonai“: Giedrius Subačius apie Lituanistikos katedrą JAV
  LRT Televizija apie Ilinojaus universitete veikiančią Lituanistikos katedrą, apie kurią pasakoja profesorius Giedrius Subačius.
 • 2019-05-03
  Virtuali lietuvių kalbos viktorina – Gegužės 7-ąją!

  Gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Lietuvių kalbos draugija antrą kartą rengia visuotinę virtualią lietuvių kalbos viktoriną. Atsakyti į 25 klausimus bus galima specialiai sukurtoje paskyroje visą parą Lietuvos laiku, nuo vidurnakčio iki vidurnakčio. Viktorinoje gali dalyvauti visi (jei dalyvis yra baigęs lituanistikos studijas, registruojantis bus prašoma tai nurodyti).


  Viktorinos paskyros nuoroda bus paskelbta Lietuvių kalbos draugijos paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.