Spausdinti
Siūlyti publikaciją
Siūlyti publikaciją

Prašom rašyti lietuviškomis raidėmis. Komisija turi teisę neskelbti nepagarbaus turinio ar su kalbos klausimais nesusijusių publikacijų.

 • 2017-01-19
  Redakcijos paštas. Ar Lietuvoje dar svarbi kalbos kultūra?

  Rimantas Gučas „Lietuvos žinių“ sausio 6 d. straipsniu „Tai tokie šiandiendienai reikalai“ polemine gaida pradėjo Seimo paskelbtus Lietuvių kalbos kultūros metus. Autorius piktinasi atsainiu požiūriu į viešosios kalbos taisyklingumą ir kaip vieną iš argumentų pateikia faktą, kad nutrauktas „Kalbos kultūros“ sąsiuvinių leidimas: „Nuo 1961 metų reguliariai buvo leidžiama „Kalbos kultūra“, per 53 metus pasirodė 86 sąsiuviniai. 2014 metais jų leidimas nutrauktas, kažkokiai zombių komisijai nusprendus, kad šiandiendienai lietuvių kalbos taisyklingumo ir valyvumo klausimai nebeaktualūs. Nors visi matome, kad yra priešingai – jie tampa vis aktualesni.“

 • 2017-01-17
  Panevėžyje nebeliks sovietų garbintojo gatvės
  Aukštaitijos sostinė vieną po kito atsikrato gatvių pavadinimų, atspindėjusių sovietinę santvarką. Prieš kelis mėnesius neliko Kolūkiečių gatvės, netrukus turėtų būtų pakeista ir ditirambus pasaulinei revoliucijai kūrusio poeto Vytauto Montvilos vardu pavadinta gatvė.
 • 2017-01-17
  Jūratė Čerškutė apie knygą, žodžius, kalbą
  LRT laidoje "Stambiu planu", ved. A. Rožickas, 2017-01-16.
 • 2017-01-17
  Gediminas Karoblis apie lietuvišką tapatybę Norvegijoje
  LRT prof. E. Aleksandravičiaus laidoje "IQ presingas" (2017-01-10).
 • 2017-01-16
  Tai tokie šiandiendienai reikalai
  Valstybės vyras, kalbantis netaisyklinga kalba, dirba nutautinimo darbą.
 • 2017-01-16
  Tarmiškas romanas
  Knyga, parašyta šiaulietiška tarme
 • 2017-01-13
  Lietuvių kalba – esantiems toli nuo Lietuvos

  Mokytis kalbų galima įvairiai. Vieni renkasi kursus, kiti samdo mokytojus privačiai. Bet sutikite, vienas didžiausių tokių mokymosi būdų minusų – reikiamu laiku reikia būti reikiamoje vietoje. Visai kas kita, kai gali mokytis tada, kai tau patogu – kad ir kur bebūtum. Būtent taip mokomasi kalbos naudojant kompiuterines programas.

 • 2017-01-12
  „Nes man tai rūpi“: ar valstybė gali kontroliuoti mano kalbą?

  2017-ieji metai be kitų nominacijų paskelbti ir lietuvių kalbos kultūros metais. Dar prieš paskelbiant Lietuvos Nepriklausomybę vienas svarbiausių Sąjūdžio reikalavimų buvo lietuvių kalbos kaip valstybinės kalbos įtvirtinimas. Apie kalbos demokratiją ir diktatūrą diskutuoja Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė dr. Daiva Vaišnienė, Lietuvių kalbos instituto Sociolingvistikos centro vadovė, VU doc. dr. Loreta Vaicekauskienė, VU Istorijos fakulteto doc., „Naujasis Židinys-Aidai“ redaktorius dr. Nerijus Šepetys, JAV Ilinojaus universiteto profesorius, kalbininkas Giedrius Subačius, LRT radijo žurnalistė Jolanta Jurkūnienė. LRT kultūros TV laida „Nes man tai rūpi“ – sausio 15 d., sekmadienį, 21.00 val. (kartojama sausio 19 d. 8.00 val. ir 20 d. 14.45 val.).

 • 2017-01-11
  Specialistė: ar priimti žmogų į darbą, darbdaviai sprendžia ir pagal jo kalbėseną
  Šiais laikais darbovietės žmogiškaisiais ištekliais vis dažniau rūpinasi ne žmonės, o programinė įranga – kalbėsenos analizės programos padeda darbdaviams rasti tinkamus kandidatus, spręsti dėl esamų darbuotojų paaukštinimo ir išmatuoti darbuotojų patiriamo streso lygį. Tai, kaip kalbėsena gali nulemti mūsų karjerą, portale bbc.com aptaria žurnalistė ir vertėja Lennox Morrison.
 • 2017-01-11
  PRASIDEDA NACIONALINIS DAILYRAŠČIO KONKURSAS „RAŠOM! 2017“
  Nuo sausio 10 d. Lietuvos gyventojai kviečiami rankų miklumą bandyti nacionaliniame Vinco Kudirkos dailyraščio konkurse „Rašom! 2017“.