Spausdinti
Siūlyti publikaciją
Siūlyti publikaciją

Prašom rašyti lietuviškomis raidėmis. Komisija turi teisę neskelbti nepagarbaus turinio ar su kalbos klausimais nesusijusių publikacijų.

 • 2021-03-29
  Ar įstatymai ir Konstitucija išties draudžia rusų ir lenkų kalbą įstaigose?
  eisingumo ministerijos siūlomas naujas Tautinių mažumų įstatymas sukėlė abejonių ir įplieskė ginčą. Seimo narys Audronius Ažubalis pavadino naująjį įstatymą „autonomija šilkinėmis pirštinėmis“, turėdamas omenyje, kad jis esą lems tautinių mažumų atsiskyrimą.LRT.lt kreipėsi į Valstybinę kalbos inspekciją (VKI) klausdama, kokios taisyklės galioja kitataučių gyventojų aptarnavimui.
 • 2021-03-26
  Lietuvių kalbos dienų renginiai Biržų rajono savivaldybėje
  Šių metų Lietuvių kalbos dienų iniciatyvas Biržų rajone pristato šio rajono savivaldybės kalbos tvarkytoja Rita Kurganovaitė.
 • 2021-03-26
  Moderni daugiakalbystė nuo... XVI a. Lietuvos totorių raštija

  Kas yra tefsirai, kitabai, chamailai, tedžvidai? Iki kada išliko Lietuvos totorių rašytinė tradicija? Ar tiesa, kad  vienas iš senolių Lietuvos totorių, gyvenantis Baltarusijoje, šiomis dienomis vis dar perrašinėja kitabus senoviniu būdu? Kaip totoriams pavyko išlaikyti savo tapatybę? Apie tai ir dar daugiau LNMMB Kalbos klube plius kalbinma prof. Jolantos Zabarskaitės pasakoja doc. dr. Galina Miškinienė. 

 • 2021-03-26
  Mirė kalbininkas, svarbių veikalų autorius Jonas Šukys

  Antradienį, eidamas 86-uosius metus, mirė kalbininkas docentas, daktaras Jonas Šukys – sintaksininkas, kalbos kultūros specialistas ir kalbos populiarintojas, gimtosios pietų panevėžiškių šnektos tyrėjas.

 • 2021-03-25
  Loreta Vaicekauskienė. Skaitmeninis švietimas yra vaikų teisė
  Neabejoju, kad mūsų mokytojai, atsivertę tokį profesionalų parengtą portalą kaip Danijoje, nesunkiai pasirinktų aktualias pamokas ir medžiagą ir iškeliautų su vaikais į nuostabų motyvuojantį pasaulį. Paprastą, intuityvų, įdomų, diferencijuotą skirtingų galimybių mokiniams. Be paklodės „metodinių instrukcijų“.
  Deja, lietuviškoje švietimo sistemoje tokio portalo tiesiog nėra. Lietuvybė ir kompiuteris tautinėje mokykloje, panašu, nesuderinama. Taip mūsų jaunimas paliekamas skaitmeniniais beraščiais...
 • 2021-03-24
  Ernesta Kazlauskaitė-Tsakona: „Norisi paneigti mitą, kad lituanistinė mokykla – tai tik erdvė pažaisti ir atsigerti kavos“
  Į lituanistinį švietimą Atėnuose įsikūrusią lietuvę Ernestą Kazlauskaitę-Tsakoną pastūmėjo ir asmeninė, ir profesinė patirtis. Pokalbis su ja apie lietuviškos tapatybės kūrimą gyvenant užsienyje, lituanistinės mokyklos pagrindinius tikslus ir viziją, tėvų lūkesčius, savanorių komandą ir kt.
 • 2021-03-24
  Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija: lietuvių kalba – pagrindinis ryšio su Lietuva išlaikymo veiksnys
  Kovo 19 d. posėdžiavusi Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija bendru sutarimu priėmė rezoliuciją „Dėl lituanistinio švietimo užsienio valstybėse“. Rezoliucijoje komisija prašo Seimo, Vyriausybės ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įtraukti lituanistinio švietimo užsienyje plėtros klausimą į Nacionalinį susitarimą dėl švietimo ir sustiprinti informacinę kampaniją, skirtą tėvams diasporoje, dėl lietuvių kalbos išlaikymo ir mokymo būtinybės, taip pat pozityvaus požiūrio į dvikalbystę ir daugiakalbystę.
 • 2021-03-23
  Jūratė Lubienė: priklausau tai grupei mokslininkų, kurie šneka ne apie tarmių nykimą, o apie jų kaitą
  „Rengdama knygą visų pirma mąsčiau apie jauną klausytoją ar skaitytoją, stengiausi įsivaizduoti,
  kokia tematika, problematika galėtų sudominti ketvirtoką, aštuntoką ar gimnazistą“, – sako humanitarinių mokslų daktarė Jūratė Lubienė, praėjusiais metais išleidusi knygą „Šiaurės žemaičiai kretingiškiai“. Paskaitykite interviu su ja.
 • 2021-03-23
  Nickas Cave'as: svarbiausia yra žodžiai ir jų virpesys
  Jau bene keturis dešimtmečius N. Cave`as visame pasaulyje žinomas kaip grupės „Nick Cave & the Bad Seeds“ vokalistas ir dainų autorius Be scenarijų filmams ir dviejų kūrybos rinktinių, kurias sudaro dainų žodžiai, pjesės ir esė, N. Cave`as yra parašęs ir išleidęs tris romanus. Į lietuvių kalbą išverstas tik pirmasis romanas „Asilė, pamačiusi angelą“ (2007, iš anglų k. vertė Gabrielė Gailiūtė).
  – Labiausiai man rūpėjo kalba. Jaučiau, kad turiu padorią istoriją. Norėjau, kad knygos kalba būtų atpažįstama taip pat, kaip Nabokovo. Ieškojau unikalaus pasakojimo stiliaus...
 • 2021-03-22
  Alytaus ambasadore Britanijoje tapusi lietuvė Dzūkijoje mato didžiulį potencialą: štai dėl ko mumis žavisi pasaulis
  Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės laikinoji pirmininkė, Pasaulio lietuvių bendruomenės Švietimo komisijos pirmininkė, lituanistinės mokyklos ir darželio „Obelėlė“ steigėja ir vadovė Alvija Černiauskaitė prieš pusantro mėnesio įvertinta už aktyvų lietuvybės puoselėjimą ir glaudų bendradarbiavimą su gimtuoju Alytaus kraštu. Pokalbis su apdovanotąja.