Spausdinti
Siūlyti publikaciją
Siūlyti publikaciją

Prašom rašyti lietuviškomis raidėmis. Komisija turi teisę neskelbti nepagarbaus turinio ar su kalbos klausimais nesusijusių publikacijų.

 • 2019-06-25
  Sakartvelo kino teatrai neberodys filmų rusų kalba

  Sakartvelo kino teatrai neberodys rusų kalba įgarsintų filmų, sekmadienį pranešė šalies žiniasklaida. Pranešimuose sakoma, kad iš kino teatrų portaluose skelbiamo repertuaro buvo pašalinti visi seansai rusų kalba.Šiuo metu Sakartvelo kino teatruose rodomi filmai tik sakartvelų ir anglų kalbomis.

 • 2019-06-22
  Knygos KLASIŠKAI vasarai

  Klasikų asociacijos knygų rekomendacijos šiai vasarai:


  1. Yan Marchand „Sokratas – prezidentas!“ (Jonas ir Jokūbas, 2019; vertė Daina Habdankaitė); 
  2. André Alexis „Penkiolika šunų“ (Fifteen Dogs, 2015); 
  3. Marguerite Yourcenar „Adriano memuarai“ (Lege artis, 1996; vertė Vytautas Bikulčius); 
  4. Mary Norris „Greek to Me: Adventures of the Comma Queen“; 
  5. Madeline Miller „Kirkė“ (Baltos lankos, 2019); 
  6. Graikų poezijos rinktinė „Dovana sidabro eilėraštis“ (Klasikų asociacija, 2018).

 • 2019-06-22
  Graikiškosios „trampiškumo“ / „trumpiškumo“ apraiškos
  Turtingas, privilegijuotas, narcisistiškas ir mėgstantis nuolatinį dėmesį manipuliatorius. Šiandien tai skamba it JAV prezidento Donaldo Trumpo epitetai, tačiau senovės Atėnuose galime rasti tikrą tokios asmenybės provaizdį.

  Jis – Alkibiadas. Kilmingas egoistas, manęs, kad tiesa yra subjektyvi, tad ja galima laisvai manipuliuoti, jei tik tai padeda būti laimėtojų pusėje. Žymusis Sokrato mokinys ir numylėtinis siekdavo nugalėti bet kokia kaina...
 • 2019-06-22
  Kas lemia, kad tam tikri šriftai išpopuliarėja?
  Daugelis iš mūsų šriftus naudojame kaip nemokamą duotybę, kurią teksto programa pasiūlo automatiškai. Tačiau egzistuoja pasaulis, kuriame praleidžiami mėnesiai kuriant ir tobulinant šriftus, jiems priskiriamos piniginės vertės, o jų kūrėjus lydi ilgalaikė garbė ir prestižas. Kas lemia, kad tam tikri šriftai išpopuliarėja ir iš viešosios erdvės nesitraukia dešimtmečius?
 • 2019-06-20
  Kuriamai naujai viešajai erdvei vilniečiai pasiūlė Šnipiškių aikštės pavadinimą

  Savivaldybės surengtoje patariamojoje apklausoje šį pavadinimą rinkosi 18 proc. dalyvių. Antroje vietoje atsidūrė siūlymas erdvę vadinti Jurgio Viščako skveru (13,6 proc.). Toliau rikiavosi Šiaudinės parkas (13,1 proc.) ir Kintų skveras (10 proc.).Iš pateiktų 60 vieni įdomesnių – Skansenas, Aitvarų, Rytojaus, Inovacijų, Laimės ar Pasaulio lietuvių skveras, daugelis įrašė įvairius Šanchajaus pavadinimų variantus, siūlė vadinti Kontrastų, Harlemo aikšte, kiti – animacinių serialų, kino ar komiksų veikėjų vardais.

 • 2019-06-19
  Mokyklinio lietuvių kalbos egzamino neišlaikė per 6 proc. jaunuolių
  Mokyklinio lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino šiemet neišlaikė 6,5 proc. kandidatų.
 • 2019-06-15
  Vietovardžiai: duomenys, prieiga, nauda
  Viešoje diskusijoje „Vietovardžiai: duomenys, prieiga, nauda” susitinka vietovardžių duomenų teikėjai, derinančios institucijos, duomenų naudotojai ir sprendimų kūrėjai. Šia diskusija siekiama skatinti dalinimąsi vietovardžių duomenimis, juos atverti ir plačiau naudoti.
  Geoportal.lt
  Kviečiame peržiūrėti renginio įrašą YouTube kanaleė transliacija vyko 2019-06-12
 • 2019-06-14
  Į Kauno paplūdimius grįžta bibliotekos po atviru dangumi
  Vasariškiems karščiams nesitraukiant, paplūdimiai tampa patraukliausia miesto vieta. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kviečia Kauno Lampėdžių ir Panemunės paplūdimiuose poilsiaujančius žmones leisti laisvalaikį su knyga. Tai padaryti labai paprasta – knygas galima skolintis iš bibliotekos įrengtų vasaros skaityklų.
 • 2019-06-14
  Nuo gimimo negirdinti Monika: nesame „kurčnebyliai“, tik bendraujame kita kalba
  Monika Kumžaitė – studentė, kurčiųjų teisių aktyvistė, savanorė bei keliautoja. Nuo gimimo negirdinti mergina siekia, kad jos negalią turintys nebūtų vadinami „kurčnebyliais“ bei tai, kad žmonės drąsiai bendrautų akis į akį.
 • 2019-06-13
  Kalbos politikos skirtumai skirtinguose Europos regionuose
  Tik Lietuvoje valstybė prižiūri, kad būtų vartojama tik viena kalba ir tik viena tos kalbos versija, bei aktyviai grynina žodyną. Tai mintis iš ką tik apgintos kalbos politiką Baltijos, Skandinavijos ir Balkanų regionuose tyrusio serbų sociolingvisto disertacijos.