Spausdinti
Siūlyti publikaciją
Siūlyti publikaciją

Prašom rašyti lietuviškomis raidėmis. Komisija turi teisę neskelbti nepagarbaus turinio ar su kalbos klausimais nesusijusių publikacijų.

 • 2019-11-30
  „Wizz Air“ į lėktuvą nepriėmė būrio keleivių, kadangi vizose nebuvo lietuviškų raidžių

  Lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė, taip pat vykstanti į lietuvių dienas Sankt Peterburge, LRT.lt patvirtino, kad dešimtys lietuvių į lėktuvą nebuvo priimti dėl neva neatitikimų asmens dokumentuose ir vizose, su tokia problema susidūrė tik „Wizz Air“ paslaugomis ketinę pasinaudoti keleiviai. Kitų avialinijų keleiviams problemų dėl lietuviškų rašmenų nekilo.

 • 2019-11-27
  Santykiai ir gimtoji kalba emigracijoje
  LRT laidoje „(Ne)emigrantai“ sutuoktiniai Tomas ir Skirmantė dalijasi gyvenimo Vokietijoje įspūdžiais: kokios šalyje yra karjeros galimybės ir kodėl emigravus taip svarbu atrasti gimtąja kalba kalbančiuosius?
 • 2019-11-25
  Domas Kaunas Mažąją Lietuvą pažino ne iš vadovėlių
  LRT Plius. Kelias į namus. Domas Kaunas grįžta į Priekulę – Mažosios Lietuvos kampelis, akademiką įkvėpęs savotiškos Antlantidos išsaugojimui.
 • 2019-11-25
  Emociškai Lietuva patraukliausia – Lenkijai ir Vokietijai
  Tyrimo metu pastebėti šie dominuojantys lietuvių tapatybės bruožai: tradicijas saugantis žmogus, gana sunkiai įsileidžiantis vertybines naujoves, tačiau imlus inovacijoms. Pagrindinė atrama – šeima ir gamta, jose randama užuovėja, palaikymas. Lietuviai džiaugiasi gyvendami švarioje, saugioje šalyje ir šiuo metu labiausiai rūpinasi gyvenimo kokybe, materialine gerove ir finansiniu saugumu. Šiandien lietuviams svarbiausia asmeniškai – gyvenimo kokybė (35%), materialinė gerovė ir finansinis saugumas (33%).
  Kaip rodo tyrimas, emociškai patraukliausi esame lenkams Vokiečiai taip pat linkę mus palankiai vertinti daugeliu požiūrių...
 • 2019-11-21
  Lietuvos ir Lenkijos ministrai įsipareigojo daugiau bendradarbiauti rengiant vadovėlius

  Lietuvos ir Lenkijos švietimo ministrai trečiadienį Varšuvoje pasirašė deklaraciją dėl tautinių mažumų abiejose šalyse švietimo, įsipareigodami intensyviau bendradarbiauti rengiant ir adaptuojant vadovėlius, keliant mokytojų kvalifikaciją.Lenkijoje besimokantiems lietuviams mokiniams būtų finansuojamas lietuvių kalbos, istorijos, kultūros ir Lietuvos geografijos vadovėlių įsigijimas. Taip pat bus rengiami nauji vadovėliai, skirti tautinių mažumų mokykloms, o mokytojams organizuojami mokymai, kaip veiksmingai dirbti su naujais vadovėliais ir mokymo priemonėmis. Dokumente, be kita ko, įsipareigojama ir stiprinti pagalbą mokykloms, specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams.


  Dokumente taip pat užfiksuoti susitarimai sistemingai stebėti lietuvių tautinės mažumos Lenkijoje ir lenkų tautinės mažumos Lietuvoje ugdymo kokybę, periodiškai apibendrinti rezultatus. Abi šalys bendradarbiaus užtikrindamos brandos egzaminų tinkamą terminijos, taisyklingos kalbos ir suprantamų formuluočių vartoseną.

 • 2019-11-20
  Apie pirmąją lietuvišką oftalmologijos knygą
  Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ir Kauno klinikų savaitraštyje „Ave vita“ spausdintą straipsnį apie pirmąją lietuvišką oftalmologijos knygą žr. šeštame leidinio puslapyje.
 • 2019-11-19
  Seminare aptartos lietuvių kalbos politikos kryptys ir uždaviniai
  Lapkričio 15 d. Šiaulių universiteto Regionų plėtros institutas surengė bendrinės lietuvių kalbos įgūdžių tobulinimo seminarą, skirtą mokslo žurnalų, vadovėlių ir kitų priemonių rengėjams, redaktoriams ir vertėjams, dėstytojams ir doktorantams.
 • 2019-11-18
  100 Britanijos lituanistinių mokyklų pedagogų renkasi į seminarą Londone
  LRT radijas kalbina Britanijos lituanistinių mokyklų vadoves Gintarę Ulevičiūtę iš Portsmuto ir Virginiją Stukaitę-Laniauskienę.
 • 2019-11-18
  10 frazių, kurios dirbančius biure varo iš proto

  E. rinkodaros platforma „GetResponse“ daugiau kaip tūkstantį biuruose dirbančių specialistų pasiteiravo, kokios frazės verslo aplinkoje yra vartojamos taip dažnai, kad virto klišėmis. Įvairių sričių, amžiaus grupių, įvairiose vietovėse dirbantys specialistai išrikiavo dešimt tokių žodžių ar žodžių junginių, kurie daugumai seniai prarado prasmę, ir užuot motyvavę, veikia neigiamai.


  10 labiausiai įgrisusių žodžių ar frazių: sinergija, komandinis darbas, palaikyti kontaktą, pakelti kartelę, mąstyti kūrybiškai, įdėti daugiau pastangų, geroji praktika, paradigmų kaita, kitąkart, kai norėsite susisiekti, įgalinti. <...> Skatinimas siekti geresnių rezultatų specialistus labiausiai demotyvuoja tada, kai kalbama apie „aukštesnę kartelę“ (38,2%), „gerąją praktiką“ (33.8%), „veiksmus, kurių nedelsiant privalu imtis“ (8,2%) ar „dialogą“ (7,3%). (VŽ, A. Jašinskienė)

 • 2019-11-16
  Alvydas Butkus – 2019 m. Baltų premijos laureatas
  Pernai Rygoje pirmąja Baltų premija buvo apdovanota Latvijos ir Helsinkio universitetų profesorė, baltistė dr. Laimutė Baluodė. Šiųmetės Baltų premijos laimėtojas prof. dr. Alvydas Butkus yra vienas žinomiausių Lietuvos latvistų, dėstęs latvių kalbos, baltų filologijos, lietuvių kalbos istorijos, dialektologijos, etnolingvistikos discplinas, tyrinėjęs lietuvių pravardes, lietuvių ir latvių tautinę tapatybę, publikavęs per 100 mokslinių straipsnių baltų onomastikos, etnolingvistikos, Lietuvos ir Latvijos istorijos temomis.