Spausdinti
Siūlyti publikaciją
Siūlyti publikaciją

Prašom rašyti lietuviškomis raidėmis. Komisija turi teisę neskelbti nepagarbaus turinio ar su kalbos klausimais nesusijusių publikacijų.

 • 2020-09-07
  Mirė žymi kalbininkė ir pedagogė Zita Alaunienė
  Lietuvių kalbos ir pedagogų bendruomenėje – netektis. Po sunkios ligos rugsėjo 4 d. mirė kalbininkė, pedagogė, edukologijos mokslų daktarė Zita Asta Kuzmaitė-Alaunienė.
 • 2020-09-05
  „Eurovizijoje“ išgarsėjęs Pojavis: norėjau, kad dukros atvyktų į Lietuvą pagyventi ir išmoktų lietuviškai

  Grįždavau ir pagroti, puoselėjau idėją ir norėjau, kad dukros atvyktų į Lietuvą pagyventi ir išmoktų lietuviškai. Supratau, kad būnant užsienyje ir dėl to, kad namuose nekalbame lietuviškai, bus sudėtinga jas išmokyti lietuvių kalbos. Didelė motyvacija buvo dukrų amžius. Būtent dabar jos dar gali išmokti kitą kalbą, joms įdomu pažinti kitą kultūrą“, – pasakojo LRT.lt pašnekovas.


  „Vertingiausia, ką gavau per visus emigracijos metus, buvo atvirumas ir sąmoningumas. Galiu visiems pasakyti, kad reikia pažinti kitas kultūras, mokytis kalbų, nes tai suteikia laisvę, bet niekas neatperka to supratimo ir tikrumo, kuris apima tėvynėje.“
 • 2020-09-05
  LRT Domas ir Tomas. Apie lietuvių kalbos įdomybes
  pasakoja lietuvių kalbos specialistė Jolanta Zabarskaitė.
 • 2020-09-04
  Rugsėjo 17–18 d. VU FF rengia konferenciją „Žodis kalboje ir diskurse: reikšmės konstravimas“

  Trečia tarptautinė konferencija „Le mot dans la langue et dans le discours“ yra pirmą kartą organizuojama bendradarbiaujant Vilniaus ir Balstogės universitetų prancūzų kalbos katedrų mokslininkams bei specialistams. Jos tikslas – suburti viso pasaulio kalbininkus, besidominčius tyrinėjimais, susijusiais su žodžio prasme įvairiuose jo apipavidalinimuose lingvistiniame kontekste, kur žodis autonomiškai egzistuoja labai skirtingoje aplinkoje: žodžių junginyje, sakinyje arba diskurse.


  Konferencijos metu vyks plenariniai pranešimai: Prof. DOMINIQUE MAINGUENEAU, Prof. IRENA SMETONIENĖ, Prof. BOHDAN KRZYSZTOF BOGACKI, Prof. ALICJA KACPRZAK.

 • 2020-09-04
  Ar moksleiviai lietuvių kalbą laiko prestižine?
  Ar moksleiviai lietuvių kalbą laiko prestižine? Kokio amžiaus grupei bendrauti anglų kalba su draugais yra madinga? Su rubrika „Kalbos rytas“ – pokalbis su Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, Lietuvių kalbos instituto mokslininke dr. Sonata Vaičiakauskiene. (LRT radijo laida „Ryto allegro“)
 • 2020-09-04
  Rinkodara ir komunikacija: 2 pavojingiausi aspektai siekiant rezultato
  ... praktika rodo, jog dažnai rinkodarininkų komandoje nėra žmonių, kurie užtikrintų kokybišką, taisyklingą lietuvių kalbą ir minčių dėstymą. Kokios būna to pasekmės? Netinkamai konstruojami sakiniai, iškreipiamos cituojamų asmenų mintys, chaotiška tekstų struktūra, prastas sąryšių suvokimas ir atskleidimas, gramatikos, skyrybos, stiliaus klaidos ir pan. Apie kliento profesionalaus įvaizdžio kūrimą tokiu atveju neišeina nė kalbėti.
 • 2020-09-03
  Visuotinio skaitymo akcija – nuo 2012 metų visoje Lenkijoje ir užsienyje
  Kasmet lenkai renkasi viešose vietose ir kartu skaito parinktą literatūros klasikos kūrinį. Šiemet nutarta pasidalinti patirtimi su kaimynais lietuviais ir pirmą kartą surengti skaitymo akciją drauge, taip atkuriant bendrą kultūrinį Abiejų Tautų Respublikos paveldą. Rugsėjo 3 d. 18.00 val. Lietuvos rašytojų klube skaitysime lenkų ir lietuvių kalba du klasikinius kūrinius: Juliuszo Słowackio „Balladiną” ir Balio Sruogos „Milžino paunksmę”.
 • 2020-09-02
  Raidžių raitymas ranka – ne praeities reliktas: mokslininkai tvirtina, kad tai naudinga smegenims

  Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos profesorės, Europos mokyklų ikimokyklinio ir pradinio ugdymo inspektorės, dr. Daivos Jakavonytės–Staškuvienės teigimu, mokymasis rašyti ranka susijęs su daugeliu gebėjimų ir ypač reikšmingas smegenų vystymosi veiksnys vaiko augimo laikotarpiu: „Tai skatina susiformuoti tam tikroms smegenų jungtims, kurios padeda vaikui geriau mokytis.“


  Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos profesorės, Europos mokyklų ikimokyklinio ir pradinio ugdymo inspektorės, dr. Daivos Jakavonytės–Staškuvienės teigimu, mokymasis rašyti ranka susijęs su daugeliu gebėjimų ir ypač reikšmingas smegenų vystymosi veiksnys vaiko augimo laikotarpiu: „Tai skatina susiformuoti tam tikroms smegenų jungtims, kurios padeda vaikui geriau mokytis.“

  Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/svietimas/raidziu-raitymas-ranka-ne-praeities-reliktas-mokslininkai-tvirtina-kad-tai-naudinga-smegenims-233-1370412?copied
 • 2020-08-31
  Grasilda Blažienė: nerimas dėl išnykusių mūsų kalbų gyvas visą laiką ir jis verste verčia mąstyti apie mūsų tos vienintelės kalbos išbuvimą
  Lietuvių kalbos instituto mokslo tarybos pirmininkės, Baltų kalbų ir vardyno tyrimų centro vadovės prof. habil. dr. Grasildos Blažienės mokslinių tyrimų sritys: prūsų resp. baltų onomastika, prūsistika ir baltistika, lyginamoji kalbotyra, kalbotyros istorija, šiuolaikinės kalbotyros kryptys ir metodai, Mažosios Lietuvos kultūros istorija, senųjų rankraščių paleografinė ir lingvistinė analizė, vertimo teorija ir praktika.
  Profesorė nuosekliai tiria senosios prūsų kalbos vietovardžius ir asmenvardžius, užfiksuotus neskelbtuose šaltiniuose – daugiausia lotyniškai ir vokiškai rašytuose Prūsijos hercogystės dokumentuose. Interviu su profesore – apie valstybinės kalbos politiką, prūsistiką ir ne tik.
 • 2020-08-27
  Giedrius Tamaševičius – apie besikeičiančią kalbą ir amžiną muziką
  Humanitarinių mokslų dr. Giedrius Tamaševičius – mokslininkas, lietuvių kalbos ir literatūros, danų kalbos ir skandinavų kalbotyros specialistas, dėstytojas, Vatikano žinovas, gieda grigališkąjį choralą ir mielai dirba gidu. Apie besikeičiančią lietuvių kalbą, skandinavų kultūrą, turizmą, ir meilę visiems darbams – pokalbis su mokslininku rubrikoje „Be kaukių“. (LRT RADIJAS. Pakeliui su vasara)