Spausdinti
Siūlyti publikaciją
Siūlyti publikaciją

Prašom rašyti lietuviškomis raidėmis. Komisija turi teisę neskelbti nepagarbaus turinio ar su kalbos klausimais nesusijusių publikacijų.

 • 2017-03-24
  Lietuvių kalba familiarėja, gali nebelikti pagarbaus kreipinio
  Jau ir dabar vadovai žemesnio rango bendradarbių prašo kreiptis ne jūs, o tu ar vardu, kas rodo, kad realioje vartosenoje statusas tampa nebe toks svarbus – svarbesnis socialinis artumas. Taip LRT KLASIKAI sako Vilniaus universiteto Lituanistinių studijų katedros vedėja Meilutė Ramonienė. „Ir anglų kalboje yra buvę analogiškų įvardžių, bet dabar jie nebevartojami. [...] Jauni žmonės teigia, kad daug greičiau pereina į tu kalbėdamiesi net su nebūtinai labai panašaus amžiaus žmonėmis. [...] Ką gali žinoti, gal po kažkiek dešimtmečių ir mes turėsime tik vieną formą – tu“, – svarsto profesorė.
 • 2017-03-23
  VU atidaryta paroda prof. Valerijaus Čekmono 80-mečiui paminėti
  VU bibliotekoje atidaroma paroda „Tėviškę atradau Lietuvoje. Profesorius Valerijus Čekmonas (1936–2004)“ skiriama Lietuvos kalbininko, Vilniaus universiteto Slavų filologijos katedros profesoriaus Valerijaus Čekmono 80-mečiui paminėti. Ši paroda VU bibliotekos Direkcijos koridoriuje (III a.) veiks iki balandžio 20 d.
 • 2017-03-23
  A. Gelūnas: valdžiai skirtumo tarp vertėjo ir kirpėjos darbo nėra

  Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos pirmininkės Rasos Matulevičienės teigimu, nors vertėjai ir kiti kūrėjai moka daugiau mokesčių, bet socialinių garantijų, kurias turi žmonės, dirbantys pagal darbo sutartį, ir kurias garantuoja Darbo kodeksas, negauna.

 • 2017-03-23
  Kalba – geriausias įrankis kurti asmenybę. Adrija Čepaitė apie retorikos meną
  Žmogus turintis stuburą – kalba gerai. „Kalba yra geriausiais įrankis kurti asmenybę. Tavo rankos yra įrankiai kalbantys kartu su tavimi, sakantys tą patį, ką sako tavo burna. Mes kalbame visu kūnu, visais raumenimis, plaukais, akimis. Žmoguje viskas turi būti harmoninga. Gražiai, įtaigiai, įdomiai kalbantis žmogus turėtų ir vaikščioti gracingai, lengvai, tiesiai,“– mano aktorė, viešo kalbėjimo mokymų lektorė Adrija Čepaitė Palšauskienė.
 • 2017-03-23
  Kodėl lietuvių kalboje gali nebelikti įvardžio „jūs“
  Jau ir dabar vadovai žemesnio rango bendradarbių prašo kreiptis ne „jūs“, o „tu“ ar vardu, kas rodo, kad realioje vartosenoje statusas tampa nebe toks svarbus – svarbesnis socialinis artumas. Taip LRT KLASIKAI sako Vilniaus universiteto Lituanistinių studijų katedros vedėja Meilutė Ramonienė.
 • 2017-03-22
  Dėl neišsprendžiamo asmenvardžių rašymo kaltina ne teismus, o neryžtingus politikus

  Dėl Seime vis nagrinėjamo klausimo, kaip rašyti asmenvardžius, savo poziciją viešame kreipimesi išreiškė žmonės, kurie bylinėjasi arba susiję su bylomis, dėl pavardžių ir vardų rašymo dokumentuose. LŽ pateikia kreipimąsi

 • 2017-03-22
  „Dūzgučio“ pavadinimas – vienas gražiausių
  Garliavoje įsikūrusios mažosios bendrijos "Dūzgutis" pavadinimas Valstybinės kalbos inspekcijos (VKI) organizuotame Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurse pateko tarp keturiolikos nugalėtojų.
 • 2017-03-21
  Pradedamas įgyvendinti projektas, skatinsiantis užsienio baltistikos centrų ir Lietuvos institucijų bendradarbiavimą
  Pradedamas įgyvendinti Europos Sąjungos struktūrinių fondų projektas „Užsienio baltistikos centrų ir Lietuvos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimo skatinimas“. Projekto atidarymo konferencija „Lituanistika (baltistika) šiuolaikiniuose ugdymo procesuose“ vyks 2017 m. balandžio 6–7 d. LEU.
 • 2017-03-14
  Kokį pavojų kelia siaurėjančios gimtosios kalbos vartojimo ribos?
  Kovo 18-19 d. Sanklodiškėse, Molėtų rajone vyks XII Prigimtinės kultūros seminaras „Kalba ir savastis“.
 • 2017-03-09
  Šūdo paveldas
  Laidoje KK2 apie žodį 'šūdas' Lietuvių kalbos žodyne, frazeologijoje, Kristijono Donelaičio METUOSE ir kituose literatūros kūriniuose...