Spausdinti

 

 Slenkstis

Parengė Meilutė Ramonienė, Edmundas Narbutas, Joana Pribušauskaitė, Stasė Skapienė, Loreta Vilkienė. - Vilnius: Gimtasis žodis, 2002.

 

Janina Laniauskienė, Aldona Mazolevskienė
Žodynas mažiems ir dideliems. D. 1
Vilnius: Senoja, 2001.

Šis žodynas – žodžių žaidimų, paveikslėlių, situacijų knyga, skirta ikimokyklinukams, pradinukams ir suaugusiesiems, bendraujantiems su vaikais. Knygutėje didžiausias dėmesys skiriamas žodžių ir kalbinės raiškos priemonių mokymui(si) paveikslėliais. Įvairiais kalbiniais žaidimais, kurie nurodyti bendravimo žaidimų skyriuje, vaikai skatinami kalbėti apie asmenis, daiktus, būsenas, veiksmus ir situacijas.

 

Valentina Žulienė
Lietuvių kalbos pratybos kitakalbiams: mokomoji kalba
Kaunas: Technologija, 2000.

Knyga yra skirta angliškai, prancūziškai ir rusiškai kalbantiems I kurso studentams užsieniečiams. Jos tikslas – išmokyti susikalbėti, plėsti žodyną, ugdyti žodžių formų taisyklingo vartojimo įgūdžius. Naudodamiesi šiuo leidiniu, studentai gali dirbti ir savarankiškai. Leidinio pabaigoje yra vartojamų žodžių ir gramatikos terminų žodynėlis lietuvių–anglų–prancūzų–rusų kalbomis.

 

 

 

Milda Norkaitienė, Rita Šepetytė, Zita Šimėnaitė
Mokomasis lietuvių kalbos žodynas
Vilnius: Baltos lankos, 2000.

Žodyne pateikta apie 8 000 žodžių ir žodžių junginių, 280 iš jų (jų reikšmių) iliustruoti. Žodžiai ir jų vartojimo pavyzdžiai kirčiuoti. Norint paaiškinti kirčiavimą, į žodyną įtraukta ir Lietuvos miestų, upių vardų. Žodyno pabaigoje daug naudingų priedų. Rodyklė (lietuvių–anglų–prancūzų–vokiečių–lenkų–rusų k.) padės geriau suprasti lietuvių kalbos žodžius.

 

Ona Pigagienė
Lietuva: 200 klausimų ir atsakymų
Kaunas: Šviesa, 1999.

 

Irena Čekmonienė, Valerijus Čekmonas
Lietuvių kalba visiems. Litovskij jazyk dlia vsiech
Vilnius: Nacionalinių tyrimų centras, 1999.

Mokomąją medžiagą sudaro kruopščiai atskiroms temoms parinkti žodžiai, žodžių junginiai ir frazės, kurios yra būtinos norint bendrauti lietuvių kalba. Jie yra įtvirtinami ir įsimenami atliekant pratimus, užduotis, dalyvaujant dialoguose ir skaitant tekstus.

 

 

Zofija Babickienė, Aušrinė Bareikytė 
Lithuanian pictoral dictionary
Vilnius: Baltos lankos, 1999.

 

Ana Dundaitė
Rusų-lietuvių pokalbiai
2-asis patais. leid. - Vilnius: Nacionalinių tyrimų centras, 1998.

 

Henrika Prosniakova
Vertimo tekstai ir užduotys
Vilnius: Leidybos centras, 1998.

 

Meilutė Ramonienė
Valstybinės kalbos mokymo programa: I, II ir III valstybinės kalbos mokėjimo kvalifikacinės kategorijos
Vilnius: Danielius, 1997.

 

Vida Žilinskienė, Laima Grumadienė
Valstybinės kalbos mokėjimo kvalifikacinių kategorijų lietuvių-rusų kalbų minimalusis žodynas: pirmoji kvalifikacinė kategorija
Kaunas: Šviesa, 1997.

Šių autorių parengtus žodynus, skirtus siekiantiems valstybinės kalbos mokėjimo II ir III kvalifikacinių kategorijų, išleido Nacionalinių tyrimų centras 1999 m.

 

Ona Pigagienė
Mokomės kalbėti lietuviškai
Kaunas: Šviesa, 1997.

Žodyne pateikiami atskiri žodžiai ir trumpi siužetiniai tekstai iš artimiausios vaiko aplinkos. Pagrindinė žodžių forma išversta į lenkų ir rusų kalbas. Skiriamas pradedantiesiems mokytis lietuvių kalbos lenkų, rusų mokyklose, vaikų darželiuose, fakultatyvuose, sekmadieninėse mokyklose Lietuvoje ir už jos ribų.