Spausdinti
Ši mokomoji knyga ir kompaktinė plokštelė yra septintasis serijos „Lietuvių kalbos tarmės mokyklai“ leidinys, skirtas vienai iš tų nuostabiųjų tarmių – šiaurės žemaičiams telšiškiams.

Šiaurės žemaičiai telšiškiai (+CD).
Sudarė Juozas Pabrėža, Vida Marcišauskaitė, Asta Leskauskaitė. – Vilnius: Lietuvių kalbos institutas, 2013.

     „Šiaurės žemaičiai telšiškiai“ – tai septintoji serijos „Lietuvių kalbos tarmės mokyklai“ mokomoji knyga su kompaktine plokštele. Šiame leidinyje aptariamos svarbiausios šiaurės žemaičių telšiškių ypatybės, pateikiama vaizdingų tarminių pasakojimų ir poezijos, tekstų apie žemaičius ir kitas tarmes, o kompaktinėje plokštelėje – garso įrašų. Mokiniams įtvirtinti naujas žinias padės įvairūs klausimai ir užduotys.

     Tikimasi, kad leidinys padės moksleiviams, mokytojams artimiau susipažinti su unikalia, gyva ir įdomia šiaurės žemaičių telšiškių tarme, leis išgirsti ir pajausti tos tarmės dinamiškumą, ekspresyvumą ir savitumą.

 

     Mokomosios knygos ir kompaktinės plokštelės rengimą ir leidybą rėmė Valstybinė lietuvių kalbos komisija iš Tarmių ir etninių vietovardžių išsaugojimo 2001–2010 metų programos ir Valstybinės kalbos norminimo, vartojimo, ugdymo ir sklaidos 2006–2015 m. programos lėšų.
 

Daugiau serijos leidinių: