Spausdinti
Mokomoji knyga „Rytų aukštaičiai anykštėnai“ ir garso plokštelė tęsia Lietuvių kalbos instituto leidinių seriją „Lietuvių kalbos tarmės mokyklai“. Ši knyga skaitytojus ir klausytojus supažindins su nedidele, bet labai įdomia anykštėnų patarme, su tų vietovių gyventojų kalbos įvairove, gyvenimo būdu, papročiais ir nepaprastu dvasios grožiu.

Rytų aukštaičiai anykštėnai (+CD)
Sudarė Žaneta Markevičienė, Aurimas Markevičius, Vilija Salienė. – Vilnius: Lietuvių kalbos institutas, 2013.

     „Rytų aukštaičiai anykštėnai“ – tai aštuntoji serijos „Lietuvių kalbos tarmės mokyklai“ mokomoji knyga su kompaktine plokštele. Šiame leidinyje aptariamos svarbiausios rytų aukštaičių anykštėnų ypatybės, pateikiama vaizdingų tarminių pasakojimų ir poezijos, žinių apie anykštėnų patarmės vietą lietuvių kalbos tarmių sistemoje, o kompaktinėje plokštelėje – garso įrašų.

      Mokinius ir mokytojus turėtų sudominti tarminiai pasakojimai, kurių ne vienas prilygsta patyrusių rašytojų sukurtoms novelėms. Tikrai atsiras galimybių praturtinti savo kalbą naujais ar primirštais žodžiais, posakiais, frazeologizmais, palyginimais ir kt.

 

 

Mokomosios knygos ir kompaktinės plokštelės rengimą ir leidybą rėmė Valstybinė lietuvių kalbos komisija iš Tarmių ir etninių vietovardžių išsaugojimo 2001–2010 metų programos ir Valstybinės kalbos norminimo, vartojimo, ugdymo ir sklaidos 2006–2015 m. programos lėšų.

Daugiau serijos leidinių: