Spausdinti
, vietovardžiai

Remdamasi eksperto dr. Laimučio Bilkio išvada, Valstybinė lietuvių kalbos komisija nepritarė siūlymui Upių, ežerų ir tvenkinių kadastre upės Kauno r. sav. Šakių r. sav., IK 10011850, pavadinimą Pietvis keisti į Pietvė.

     Upėvardis Pietvis teikiamas reikšminguose vietovardžių šaltiniuose: A. Vanago „Lietuvių hidronimų etimologiniame žodyne“ (Vilnius: Mokslas, 1981, p. 257), M. Razmukaitės Lietuvos hidronimų sąvade. Dr. Laimučio Bilkio teigimu, sukaupti vardyno duomenys liudija, kad oficialusis pavadinimas Pietvis yra senas ir autentiškas.

   Kaip rodo vietinių gyventojų užrašymai, išsaugoti Kazimiero Būgos kartotekoje Lietuvių kalbos institute, XX a. pr. upės vardo variantai buvo du – Piẽtvis ir Pietvỹs (1965 m. kortelė užrašyta dialektologės Elenos Grinaveckienės). Pietvė užrašyta XX a. pabaigoje (1982, 1995 m.). Nežinia, kiek šio varianto plitimą galėjo lemti užrašymai rusų kalba ar baldų fabriko gaminio pavadinimas „Pietvė“, tačiau kadangi yra senų užrašymų iš gyvosios kalbos, vardyno specialistų nuomone, vardas Pietvė vertintinas kaip šalutinė forma, taip jį numatoma pateikti Lietuvių kalbos instituto rengiamame „Lietuvos vietovardžių žodyne“.

Aistė Pangonytė, VLKK Bendrojo skyriaus vyr. specialistė