Spausdinti
, konkursai
Valstybinės lietuvių kalbos komisijos svetainėje paskelbti ir gražiausio žodžio, ir piktžodžio rinkimai...

Lietuvių kalba prieš barbarizmus, asimiliaciją, žargoną, – taip skamba 2008-ųjų diktanto konkurso šūkis. Ir šiais metais Valstybinės lietuvių kalbos komisijos svetainėje vlkk.lt renkamas tiek gražiausias lietuviškas žodis, tiek piktžodis – įgrisęs, erzinantis, netaisyklingas žodis. Galbūt gražiausiam žodžiui nuo šiol bus skiriamos eilės ir dainos, o išrinktasis piktžodis susigėdęs nyks iš viešosios kalbos...

Antraštiniame svetainės puslapyje, skyrelyje „Klausiame“, skelbiame balsavimą už žodžius, pasiūlytus diskusijose „Rinkime gražiausią žodį“ ir „Netinkamiausio žodžio rinkimai. Žodžio antipremija“. Siūlymų sulaukta gerokai daugiau nei šimtas, todėl balsavimas vyks keliais etapais. Iš kiekvienos paskelbtos žodžių grupės daugiausia balsų surinkęs žodis keliaus į rinkimų pusfinalį, o vėliau ir į finalą – baigiamuosius rinkimus paskutinę savaitę prieš Diktanto konkurso antrąjį turą (vasario 18–23 d.).

 

Gražiausio lietuviško žodžio rinkimus vasario 26 d. paskelbė ir Nacionalinio diktanto konkurso rengėjų partnerė – internetinė žiniasklaida. Populiariausiuose interneto portaluose delfi.lt, alfa.lt, balsas.lt, bernardinai.lt, blogas.lt kol kas laukiami pasiūlymai, vėliau taip pat ketinama surengti balsavimą. Plačiau:

  • Lietuvos interneto vartotojai sausio 26 dieną pradėjo rinkti gražiausią lietuvišką žodį. Rinkimuose gali dalyvauti ir naujienų portalo DELFI.lt skaitytojai. Rinkimai vyksta šiame tinklalapyje. Žodis renkamas taip: į tam skirtą langelį įrašote gražiausią, savo nuomone, žodį ir spaudžiate „Balsuoti“. Tačiau tikrasis balsavimas vyks vasario 8–15 d. bus balsuojama už daugiausia kartų pasiūlytus žodžius.
  • Portale alfa.lt gražiausio žodžio rinkimai taip pat vyks dviem etapais. Pirmiausia iki vasario 4 d. redakcija lauks siūlymų adresu rinkimai@alfa.lt, vėliau bus balsuojama už dažniausiai pasiūlytus. Šis portalas balsavimą skelbs vasario 7–15 d.
  • Naujienų portalas Balsas.lt siūlymų laukia elektroniniu paštu graziausias.zodis@gmail.com arba žinutės komentaruose. Gražiausio žodžio rinkimai čia vyks iki vasario 14 dienos.
  • Prie šios gražios iniciatyvos kviečiami prisidėti ir Bernardinai.lt skaitytojai, neabejingi gimtajai kalbai, vertinantys jos grožį ir išskirtinumą. Jūsų pasiūlymų iki vasario 9 d. redakcija lauks adresu zodis@bernardinai.lt. Nesvarbu, koks žodis – daiktavardis, būdvardis ar veiksmažodis – Jums atrodo gražiausias ir skambiausias. Vėliau šioje svetainėje savaitę bus balsuojama už patį gražiausią lietuvišką žodį.

Iš visų portalų ir Nacionalinio diktanto dalyvių pateiktų gražiausių žodžių, pats gražiausias lietuviškas žodis bus išrinktas vasario 23 d., pasibaigus diktanto konkursui.