Spausdinti
, konkursai
Kviečiame dalyvauti septintajame Nacionalinio diktanto konkurse! Pirmasis konkurso turas vyks š. m. vasario 22 d. visose Lietuvos savivaldybėse, Vilniaus knygų mugėje ir Lietuvos ambasadose užsienyje. Konkurso dalyviai varžysis atskirose kategorijose – moksleivių, suaugusiųjų, užsienio lietuvių ir (naujoje!) įmonių... Diktanto tekstas bus paskelbtas vasario 25 d. (antradienį)!

     Kviečiame dalyvauti septintajame Nacionalinio diktanto konkurse! Pirmasis turas vyks vasario 22 d. (šeštadienį) visose Lietuvos savivaldybėse, Vilniaus knygų mugėje ir Lietuvos ambasadose užsienyje. *  

     Kas norėtų rašyti savarankiškai, vasario 22 d. 11 val. įsijunkite LRT radijo 1-ąją programą (tiesiogiai transliuojama ir internetu svetainėje lrt.lt). Rašiusieji savarankiškai negalės konkuruoti dėl raštingiausiojo titulo, bet galės išsiųsti savo darbą organizatorių patikrai iki vasario 24 d. (imtinai). 

     Konkurso dalyviai varžysis atskirose kategorijose – moksleivių, suaugusiųjų, užsienio lietuvių ir (naujoje!) įmonių. Kaip ir anksčiau, konkurse negali dalyvauti lituanistai.  

     Ruoštis diktantui galima prisimenant praėjusius diktantus, kurie skelbiami Kalbos komisijos svetainėje VLKK.lt (žr. Konsultacijų banke) arba užsukus į diktanto svetainę (žr. skyrių Ruoškis diktantui).  

    Konkursą rengia VšĮ Pilietinės minties institutas. Anot instituto direktorės Vytautės Šmaižytės, diktantas – tai ne tik žinių patikrinimas, „tai ir apsisprendimas, įrodymas pirmiausia pačiam sau: man svarbi mano gimtoji kalba, aš noriu rašyti ir kalbėti ja taisyklingai. Atrodytų, paprasta nuostata. Tačiau nuo jos prasideda kiekvienos tautos ir kiekvieno asmens savivoka – mano gimtoji kalba yra didžiausia vertybė, jungianti istoriją ir dabartį, jaunus ir vyresnius, gyvenančius Lietuvoje ir už jos ribų.“ 

     Prie konkurso organizavimo prisideda ilgamečiai projekto partneriai: DELFI, LRT, AB Lietuvos paštas, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. 

     Diktanto tekstas bus paskelbtas vasario 25 d. svetainėse diktantas.lt, vlkk.lt, portale DELFI.lt.

     Klaidų nepadarę ar mažiausiai padarę konkurso dalyviai bus pakviesti į II turą. O konkurse gausiausiai dalyvavę ir mažiausiai klaidų padarę įmonių kolektyvai bus paskelbti ištaisius pirmojo etapo darbus.

_______________________

* Dalyvių registracija į konkurso I turą:

  1. jei norite rašyti savivaldybėje, registruotis savo savivaldybėje,
  2. jei norite rašyti Vilniaus knygų mugėje, registruotis el. p. giedre@atgimimas.lt (rašoma bus Knygos kino salėje)
  3. jei norite rašyti užsienyje, registruotis artimiausioje Lietuvos ambasadoje,
  4. jeigu Jūsų įmonė nori dalyvauti konkurse, rašykite giedre@atgimimas.lt.