Spausdinti
, konkursai
Šiandien, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo VII nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojus. Raštingiausiojo vardą pelnė Rūta Norkutė (Vilniaus universiteto studentė), raštingiausia užsienyje gyvenanti lietuvė – Ingrida Kruopštaitė (iš Strasbūro). Mokinių kategorijoje nugalėtojai tie patys kaip ir pernai – pirmąją vietą pelnė Milda Jundulaitė (vienuoliktokė iš Vilniaus), antrąją – Giedrius Pakalka (dešimtokas iš Ignalinos). Gausiausiai iš Lietuvos mokyklų dalyvavusi ir mažiausiai klaidų padariusiai Vilniaus licėjaus 2A klasei Švietimo ir mokslo ministerija skyrė dviejų dienų kelionę į Karaliaučiaus kraštą, į Tolminkiemį, kur gyveno ir kūrė lietuvių literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis, dar apdovanoti...


     Šiandien, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo VII nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojus.

     Raštingiausia 2014 metų Lietuvos gyventoja tapo ir I vietą suaugusiųjų kategorijoje laimėjo Rūta Norkutė, Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto kompiuterinio modeliavimo programos magistrantūros studijų pirmo kurso studentė. Antrąją vietą suaugusiųjų grupėje laimėjo Agnė Kazlauskaitė, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vertėja. Iš užsienio lietuvių geriausiai Nacionalinį diktantą parašė Strasbūre gyvenanti Ingrida Kruopštaitė.

     Raštingiausia moksleive antrus metus iš eilės tapo Milda Jundulaitė, Vilniaus licėjaus vienuoliktos klasės mokinė. Antrąją vietą tarp moksleivių pelnė dešimtokas iš Ignalinos Giedrius Pakalka (pernai taip pat buvo antras).

     Taip pat buvo apdovanota diktanto konkurse gausiausiai iš Lietuvos mokyklų dalyvavusi ir mažiausiai klaidų padariusi Vilniaus licėjaus 2A klasė. Šiai klasei skirta Prezidentės padėka ir Švietimo ir mokslo ministerijos įsteigtas prizas – dviejų dienų kelionė į Karaliaučiaus kraštą, į Tolminkiemį, kur gyveno ir kūrė lietuvių literatūros pradininkas Kristijonas Donelaitis. Diktantą rašė 19 šios klasės mokinių, du iš jų pateko į finalą.

     Lietuvos Respublikos Prezidentės padėka skirta Nacionalinio diktanto konkurse aktyviai dalyvavusiai Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos 1A klasei ir Tauragės „Versmės“ gimnazijos 4E klasei.

     Visą 2014 m. Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojų sąrašą žr. svetainėje Diktantas.lt.


     Šiemet konkurse skambėjo Giedros Radvilavičiūtės tekstas „Skrydis“ ir Vlado Braziūno tekstas „Paukščiai lizdų visokiausių“. Iš septynių tūkstančių I etapo dalyvių į finalą buvo pakviesti šimtas keturi, padarę ne daugiau kaip tris klaidas. Diktantas skambėjo per Nacionalinį Lietuvos radiją ir televiziją. Pirmojo etapo darbus kompetentingai vertinimo komisijai pristatė VĮ Lietuvos paštas. Iš namuose diktantą rašiusiųjų patikrinti darbus organizatoriams atsiuntė daugiau kaip du šimtai asmenų. Visi, diktantą klauso, rašo ir nori pasitikrinti, pasiaiškinti rašybos ir skyrybos ypatumus, paaiškinimus randa Kalbos komisijos svetainėje VLKK.lt. 
 

Konkursą rengia VšĮ Pilietinės minties institutas. Partneriai – DELFI, LRT, AB Lietuvos paštas, Švietimo ir mokslo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pagrindinis Nacionalinio diktanto konkurso tikslas – paskatinti žmones rašyti ir kalbėti be klaidų. Tai yra vienintelis Lietuvoje tarptautinis kasmetinis suaugusiųjų ir mokinių raštingumą ir meilę gimtajai kalbai puoselėjantis renginys.