Spausdinti
, konkursai
Lietuvos gyventojai ir visi, kam brangi lietuvių kalba, vėl turės puikią progą pasitikrinti savo rašybos įgūdžius Nacionalinio diktanto konkurse. Konkursą po pertraukos 6-ąjį kartą rengia savaitraštis „Atgimimas“ kartu su partneriais, Valstybinė lietuvių kalbos komisija – viena iš jų.

 

     Lietuvos gyventojai ir visi, kam brangi lietuvių kalba, vėl turės puikią progą pasitikrinti savo žinias 6-ajame Nacionalinio diktanto konkurse.

     Savaitraščio „Atgimimas“ kartu su partneriais rengiamas konkursas tradiciškai vyks dviem etapais. Pirmasis etapas numatytas vasario 23 dieną (šeštadienį), vyks visose Lietuvos savivaldybėse ir Lietuvos ambasadose užsienyje. Diktantas bus transliuojamas per nacionalinį radiją, o jo finalas po mėnesio bus rengiamas Vilniuje. Finalinio etapo dalyvius atrinks komisija. Kaip ir anksčiau, konkurse negalės dalyvauti lituanistai. Moksleiviai varžysis atskiroje konkurso grupėje.

     Pirmą kartą projekto istorijoje diktantą bus galima rašyti namuose ir tekstą organizatoriams išsiųsti paštu. Tiesa, rašiusieji savarankiškai negalės konkuruoti dėl raštingiausiojo titulo. Projekto organizatoriai paštu atsiųstus diktantus įsipareigoja patikrinti, ištaisyti ir grąžinti autoriams.

     Savivaldybėse diktantas bus rašomas ant savaiminio kopijavimo popieriaus – dalyviams liks jų rašto kopija. Taip jie galės pasitikrinti, ar nepadarė klaidų, kai bus paskelbtas diktanto tekstas. Jį bus galima rasti vasario 25 dieną svetainėse www.atgimimas.lt ir www.vlkk.lt.

     „Gimtoji kalba nėra tik paprastas mokomasis dalykas, kuriuo galima nebesidomėti išlaikius egzaminą. Jos reikia visą gyvenimą – mokantis, ieškant darbo ar tiesiog bendraujant, juk raštingumas – tai ir socialinio statuso, ir įvaizdžio dalis“, – įsitikinusi Kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė.

     Savaitraščio „Atgimimas“ vyriausioji redaktorė Indrė Makaraitytė ragina visus, net ir neketinančius dalyvauti konkurse, diktanto dieną įsijungti radiją ar interneto transliaciją www.lrt.lt ir paimti į rankas rašiklį – pasitikrinti savo rašymo įgūdžius. 

     Valstybinė lietuvių kalbos komisija – viena iš Nacionalinio diktanto konkurso projekto partnerių.