Spausdinti
, konkursai
Paskelbus lietuvių tautos, šalies piliečių būvį ir veiklą per dvidešimt nepriklausomybės metų atspindinčio veiksmažodžio rinkimus, per pirmąsias dienas svetainėje VLKK.lt sulaukta daugiau kaip šimto pasiūlymų...

  

   Lietuvių kalbos komisijos svetainėje vlkk.lt paskelbus dvidešimtmečio tautinio veiksmažodžio rinkimus (plačiau žr. čia) per pirmąsias dvi tris dienas sulaukta daugiau kaip šimto pasiūlymų.

   Dažniausiai tautos ir piliečių būvis nusakytas bendratimis, tarp jų labai skirtingų prasmių veiksmažodžiai: kilti, stengtis, nepasiduoti, kentėti, dejuoti, keiksnoti, rietis, vogti, gerti, išduoti...; asmeninės veiksmažodžių formos: augo, apsimetinėjome, raudojome, skundėsi, keičiasi, didžiuojasi, darom.   Nelygų dvidešimtmečio kelią liudija ir pateiktas junginys tikėti ir nusivilti, ir skirtingų  asmenų pateikti skirtingų atspalvių gyventi ir išgyventi ar priešingos reikšmės žodžiai – laukti ir kovoti, dirbti ir tinginiauti.

   Be lietuviškų veiksmažodžių laisvėti, vystytis ir kt., pateikta ir tarptautiniųintegruotis, emigruoti, politikuoti... Iš dvidešimtmečio realijas atspindinčių žodžių pasidaryti netgi naujadarai – seimauti „asmeninės materialinės gerovės susikūrimo ir nebaudžiamumo reikšme“ (reikšmę nurodė pateikėjas) ir korumpėti.

   Veiksmažodžio rinkimai tęsis iki Nacionalinio diktanto konkurso pabaigos gegužės 8 dieną.
 

   Kviečiame siūlyti ir balsuoti skyriuje KLAUSIAME (žr. pagrindinio svetainės www.vlkk.lt puslapio dešinėje).