Spausdinti
Atnaujinus „Žinduolių pavadinimų žodyno“ duomenis Terminų banke skelbiami ne tik žinduolių pavadinimai, bet nurodomi ir taksonominių rangų hierarchiniai santykiai. Paskelbta daugiau kaip 10 400 „Aiškinamojo elektrotechnikos terminų žodyno“ terminų.

Lietuvos Respublikos terminų banke (http://terminai.vlkk.lt) paskelbti atnaujinti „Žinduolių pavadinimų žodyno“ duomenys. Dabar Terminų banke pateikiami ne tik žinduolių būrių, šeimų, genčių ir rūšių pavadinimai, bet nurodomi ir taksonominių rangų hierarchiniai santykiai, pvz.: plėšrieji (būrys) ↔ šuniniai (šeima) ↔ lapės (gentis) ↔ amerikinė didžiaausė lapė (rūšis), amerikinė stepinė lapė (rūšis), bengalinė lapė (rūšis), fenekas (rūšis), pilkšvoji lapė (rūšis), rudoji lapė (rūšis), smėlinė lapė (rūšis), stepinė lapė (rūšis), tibetinė lapė (rūšis).

Terminų banke taip pat paskelbti ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos teigiamai įvertinto „Aiškinamojo elektrotechnikos terminų žodyno“ (sudarė S. Žebrauskas, V. Januševičius, S. Marcinkevičius, R. J. Mukulys, A. S. Navickas, A. Smilgevičius, J. J. Stonys, J. A. Virbalis) terminai. Tai yra daugiau kaip 10 400 terminų iš teorinės ir taikomosios elektrotechnikos, elektros energetikos, elektros mašinų, valdymo inžinerijos, elektros pavarų, elektronikos, informatikos, šviesos inžinerijos sričių, taip pat elektrotechnikai reikalingi fizikos, chemijos, matematikos, medžiagų mokslo, mechanikos, termodinamikos terminai.

Darbus atliko Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto Informatikos metodologijos skyriaus Kompiuterinės lingvistikos grupė ir Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Informacijos technologijų ir telekomunikacijų departamentas.