Spausdinti
, konkursai
Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose 2010 m. kovo 19 d. apdovanoti 3-iojo nacionalinio lietuvių kalbos konkurso „Švari kalba – švari galva“, vasario pabaigoje vykusio interneto erdvėje, svetainėje www.lituanika.lt, nugalėtojai ir jų mokytojai.

 

    Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose 2010 m. kovo 19 d. apdovanoti 3-iojo nacionalinio lietuvių kalbos konkurso „Švari kalba – švari galva“, vasario pabaigoje vykusio interneto erdvėje, svetainėje www.lituanika.lt, nugalėtojai ir jų mokytojai. Atminimo dovanas ir diplomus jiems įteikė Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko pavaduotoja Virginija Baltraitienė ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Dainius Numgaudis. Kalbinių technologijų plėtojimu užsiimančios bendrovės „Tilde IT“ direktorius Vaclovas Pranskūnas „Tildes biuro“ paketais apdovanojo užduočių rengėjas. 
   
   Konkurse dalyvavo beveik 8,5 tūkst. 6–10 klasių moksleivių iš visos Lietuvos. Nugalėtojais tapo šie:
  • 6 kl. grupėje – Andrėja Kenstavičiūtė iš Raseinių „Šaltinio“ vidurinės mokyklos,
  • 7 kl. grupėje – Gabija Cvilikaitė iš Kaišiadorių rajono Mūro Strėvininkų pagrindinės mokyklos,
  • 8 kl. grupėje – Skaistė Paulavičiūtė iš Kauno „Santaros“ gimnazijos,
  • 9 kl. grupėje – Milda Skukauskaitė iš Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos,
  • 10 kl. grupėje – Gabrielė Balandytė iš Kauno Jono Jablonskio gimnazijos. 
    1–3 vietų nugalėtojų sąrašą žr. svetainėje lituanika.lt, čia.
 
    Aktyviausiai konkurse dalyvavo Vilniaus ir Kauno miestų moksleiviai, taip pat aktyvūs buvo Klaipėdos ir Panevėžio miestų moksleiviai. Aktyviausia konkurse dalyvavusi mokymo įstaiga – Vilniaus jėzuitų gimnazija, daug mokinių dalyvavo ir iš Kauno „Varpo“ gimnazijos, Vilniaus Senvagės ir Tauragės „Šaltinio“ vidurinių mokyklų
 
    „Tauta, negerbianti savo kalbos ir rašto, praranda savo savitumą, kultūrą, tradicijas, pagaliau ir pati išnyksta. Šiandien, kai taip išsivysčiusios technologijos, o rašytines knygas bei laiškus pakeičia elektroninė jų forma, dėmesys lietuvių kalbai tampa ypač svarbus. Parašyti laišką ar raštą popieriuje be klaidų kiekvienam suprantama, o rašydamas kompiuteriu ar mobiliuoju telefonu dažnas pameta net lietuviškas raides“, – apdovanodama konkurso nugalėtojus sakė Seimo Pirmininko pavaduotoja Virginijos Baltraitienė. 
 
    Konkurso organizatoriai pastebėjo, kad ne pirmus metus vykstančiam konkursui moksleiviai pradėjo skrupulingai ruoštis. Į apdovanojimus atvykusieji moksleiviai pareiškė, kad mielai dalyvautų konkurse ir perkopę į 11-ąją klasę. Ar vienoliktokai bus pakviesti kompiuterį kalbinti lietuviškai, paaiškės pradėjus rengti 2011-ųjų metų konkursą rudenį.  
 
    Konkursą, kuriuo siekiama skatinti moksleivius elektroninėje terpėje vartoti lietuviškus rašmenis bei taisyklingą lietuvių kalbą, organizuoja kalbinių technologijų plėtojimu užsiimanti bendrovė „Tilde IT“, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija ir ryšių su visuomene agentūra „Strateginių komunikacijų centras“.