Spausdinti
, kalbos politika
Valstybinės lietuvių kalbos komisijos atstovai dalyvavo gegužės 6 d. Jelgavoje vykusiame Latvių ir lietuvių poezijos dienų renginyje. Su kolegomis iš Latvijos valstybinės kalbos komisijos aptarti kalbos programų klausimai, galimybės organizuoti abiejų šalių gyventojų požiūrio į valstybinės ir kitų kalbų (pirmiausia anglų) vartojimą tyrimą.

Gegužės 6 d. Jelgavoje vykusiame tradiciniame Latvių ir lietuvių poezijos dienų renginyje pirmąkart dalyvavo ir kalbininkai – Latvijos valstybinės kalbos komisijos ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos atstovai. Po gražaus renginio Istorijos ir meno muziejuje, įsikūrusiame buvusios Mintaujos gimnazijos patalpose, abiejų komisijų nariai (VLKK atstovavo I. Smetonienė ir J. Palionytė) aptarė artimiausius bendrus darbus.

Vykdant praėjusių metų pabaigoje Latvijos ir Lietuvos kalbos komisijų pasirašytą bendradarbiavimo sutartį Vilniuje taip pat numatyta surengti seminarą, skirtą kalbos programoms. Kolegas latvius ypač domina tokias programas koordinuojančios Kalbos komisijos patirtis, nes Latvijoje tik dabar baigiamas pirmosios kalbos programos projektas.

Jelgavoje tartasi ir dėl bendro sociologinio tyrimo, kuris padėtų įvertinti Lietuvos ir Latvijos gyventojų požiūrį į valstybinės ir kitų kalbų (pirmiausia anglų) vartojimą. Su Europos Komisijos projekto „Eurotermbank“ koordinatoriumi ir Latvijos valstybinės kalbos komisijos nariu A. Vasiljevu aptarti VLKK dalyvavimo projekte klausimai.

Jūratė Palionytė