Spausdinti
Spalio 16 ir 17 dienomis komisijos pirmininkė I. Smetonienė lankėsi Rygoje.

Spalio 16 ir 17 dienomis komisijos pirmininkė Irena Smetonienė lankėsi Rygoje. Ji dalyvavo Latvių kalbos komisijos posėdyje, kuriame kalbėta apie abiem šalims šiuo metu aktualius kalbos klausimus, galimą bendrą dviejų šalių kalbos politiką, lietuvių ir latvių kalbų vietą daugiakalbėje Europoje. Gruodžio pradžioje Latvijoje prie Švietimo ministerijos turėtų būti įkurta Kalbos politikos agentūra. Aštuoni jos darbuotojai koordinuos visus su kalbos politika susijusius darbus, rengs valstybines programas.

Irena Smetonienė domėjosi latvių kolegų terminų tvarkymo praktika, terminų bazės struktūra ir plėtros galimybėmis. Su terminų baze išsamiai supažindino firmos „Tilde“ Produktų ir priežiūros skyriaus direktorius Andrejis Vasiljevas (Andrejs Vasiljevs). Firmos darbuotojai pristatė „Tilde“ naujoves, tarp kurių patobulintas gramatikos tikrintuvas, informacijos paieškos sistema, balso atpažinimo programa.

Komisijos pirmininkė aplankė Rygoje įsikūrusią lietuvišką mokyklą. Su mokyklos direktore Aldona Trėja kalbėta apie lietuvybės puoselėjimą ne tik mokykloje, bet ir lietuviškoje bendruomenėje.