Spausdinti
, konkursai
Jaunimas ir vėl raginamas pasitikrinti savo gimtosios kalbos žinias prie kompiuterio. Šiemet prakalbinti kompiuterį lietuviškai kviečiami ne tik Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų 6–10 klasių moksleiviai, bet ir užsienio lietuviškų mokyklų, mokyklėlių jaunuoliai. Registracija vyks iki kovo 7 d.


     Jaunimas ir vėl raginamas pasitikrinti savo gimtosios kalbos žinias prie kompiuterio. Šiemet prakalbinti kompiuterį lietuviškai kviečiami ne tik Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų 6–10 klasių moksleiviai, bet ir užsienio lietuviškų mokyklų, mokyklėlių jaunuoliai.

     Registracija į nacionalinį konkursą „Švari kalba – švari galva“ vyks nuo vasario 24 iki kovo 7 dienos svetainėje Lituanika.lt. Neužsiregistravę moksleiviai konkurse dalyvauti negali. Dalyviai, netaisyklingai užpildę registracijos anketą, praranda galimybę užimti prizines vietas. Moksleivius gali užregistruoti ir jų mokytojai. Plačiau žr. konkurso nuostatuose

     „Mintis pakviesti pademonstruoti savo lietuvių kalbos žinias bei gebėjimą jas pritaikyti kasdienybėje užsienyje gyvenančius lietuvių moksleivius nebuvo spontaniška. Jau kuris laikas brandinome šią idėją, mat vis sulaukdavome laiškų iš pačių užsienio mokyklų. Be to, pats konkurso principas – užduočių atlikimas nuotoliniu būdu – leido neriboti jo geografijos“, – teigė viena iš konkurso organizatorių – kalbinių technologijų įmonės „Tilde IT“ direktorė Renata Špukienė. Ji pabrėžė, kad šio užduotys yra visiems įkandamos, o ir atlikti jas gali absoliučiai visi vaikai, nepriklausomai nuo to, kurioje pasaulio vietoje gyvena, – tereikia noro išbandyti jėgas, kompiuterio, interneto ryšio ir... laiku užsiregistruoti.  

     Vasario 16-osios gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja B. Augustanavičiūtė džiaugiasi, kad gyvendami ir mokydamiesi Vokietijoje lietuvių vaikai gali laikyti lietuvių kalbos abitūros egzaminą, o galimybė nuotoliniu būdu dalyvauti konkurse „Švari kalba – Švari galva“ gimnazistams padės dar labiau priartėti prie savo tautinio identiteto, pajusti kalbą būtent tokią, kokią ją vartoja bendraamžiai Lietuvos mokyklose.

     Konkursas tradiciškai vyks dviem etapais. Užduotys bus atliekamos specialiai konkursui sukurtoje svetainėje www.lituanika.lt. Jas atliekant bus galima naudotis visais virtualiais šaltiniais, taip pat ir programine įranga „Tildės Biuras“. Ji turėtų ypač pasitarnauti, nes „Tildės Biure“ yra įvairių sričių žodynų, rašybos tikrintuvas ir netgi gramatikos tikrintuvas, galintis padėti patikrinti ne tik žodžio, bet žodžių junginio, sakinio taisyklingumą (vienintelis toks lietuvių kalbos tikrintuvas pasaulyje!).

     Pirmasis vyks 2014 m. kovo 17–21 dienomis. Po dvidešimt geriausiai pirmajame etape pasirodžiusių šeštokų, septintokų, aštuntokų ir kitų klasių moksleivių bus pakviesti į antrąjį etapą. Antrasis etapas numatytas balandžio 2 d. Nugalėtojai bus iškilmingai apdovanoti tos pačios dienos popietę prezidentūroje. 

     Konkursą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Konkurso organizatoriai

  • UAB „Tilde IT“  (Tilde.lt)
  • Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija (SMM.lt)
  • Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK.lt)

Konkurso informaciniai partneriai

  • nacionalinis transliuotojas LRT
  • naujienų portalas 15min.lt