Spausdinti
, konkursai
Šių metų konkurso šūkis „Dalyvauja visi!“ Kviečiame pedagogus paskatinti dalyvauti VISUS 6–10 klasių mokinius, ne tik gabiausius ir perspektyviausius. Norintieji dalyvauti konkurse turi nuo kovo 18 iki balandžio 5 dienos registruotis interneto svetainėje www.lituanika.lt.

    

     Informacines technologijas, be kurių neįsivaizduojamas šiuolaikinių jaunuolių gyvenimas, ir lietuviškumą susiejančiame konkurse parodyti savo lietuvių kalbos žinių ir gebėjimo jas pritaikyti kasdienybėje kviečiami tie, kurių kalbos vartojimo įgūdžiai dar tik formuojasi, – Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų 6–10 klasių moksleiviai. Norintieji dalyvauti konkurse turi nuo kovo 18 iki balandžio 5 dienos registruotis interneto svetainėje www.lituanika.lt.

     Šių metų konkurso šūkis – „Dalyvauja visi!“ Kviečiame pedagogus paskatinti dalyvauti VISUS mokinius, ne tik gabiausius ir perspektyviausius. Juk dalyvavimas – įdomiausia bet kokių varžybų dalis, leidžianti vėliau visai klasei pasidalyti pastebėjimais, padiskutuoti, pasiginčyti. Praėjusiais metais ištisas klases konkurse dalyvauti sukvietę mokytojai vienbalsiai tvirtino – tai suvienija. Be to, visiems kartu gilinti savo žinias kur kas smagiau ir paprasčiau.

     „Per visus šiuos konkurso „Švari kalba – švari galva“ metus jo dalyviai žiniasklaidos atstovų buvo įvardijami įvairiai: kaip raštingiausi moksleiviai, geriausiai lietuvių kalbą mokantys vaikai, švariai kalbantis ar tiesiog švarios galvos jaunimas. Nepaprastai džiugu, kad toks renginys netapo vienkartine akcija, kad jis yra tęstinis ir moksleivių laukiamas, vertinamas“, – pastebi Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė.

     Šiemet konkursas vyks dviem etapais. I etapo konkursines lietuvių kalbos užduotis moksleiviai atliks balandžio 15–19 dienomis. Tai jie darys savo mokyklų kompiuterių klasėse nuo 9 val. iki 17 val. Iš anksto neužsiregistravę moksleiviai konkurse dalyvauti negalės.

     Iš I etapo į II pateks po dvidešimt kiekvienos klasės geriausių dalyvių – šeštokų, septintokų, aštuntokų, devintokų ir dešimtokų. II etapo varžybas, kurios vyks Vilniuje, planuojama rengti gegužės pradžioje Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos išvakarėse. Tą pačią dieną specialios šventės metu bus pagerbti ir apdovanoti konkurso nugalėtojai ir jų mokytojai. Vieta ir laikas, kur viskas vyks, bus patikslinti ir visa reikalinga informacija paskelbta balandžio mėnesį konkurso svetainėje www.lituanika.lt. Teisingiausiai visas užduotis atlikęs kiekvienos klasių grupės moksleivis taps nugalėtoju. Jei tokių bus ne vienas, laimės tas, kuris visas užduotis be priekaištų atliks greičiausiai. Konkurso nuostatus galite rasti čia.

     Prieš šešerius metus bendrovės „Tilde IT“ iniciatyva, subūrus verslo ir valstybinių institucijų pastangas, buvo surengtas pirmasis moksleivių konkursas „Švari kalba – švari galva“. Jame dalyvavo per 2,5 tūkstančio 7–9 klasių moksleivių iš visos Lietuvos. 2009-aisiais vykusiame konkurse savo jėgas išbandė jau per 3 tūkstančius 7–9 klasių moksleivių. 2010 metais konkurse dalyvavo daugiau nei 8 tūkstančiai 6–10 klasių moksleivių iš visos Lietuvos, 2011 ir 2012 metais daugiau nei 8,5 tūkstančio moksleivių.