Spausdinti
, konkursai
Antrajame Nacionalinio diktanto konkurse savo jėgas galės išmėginti visi lietuviai. Pirmasis konkurso turas vyks sausio 27 d. Per Lietuvos radijo pirmąją ir Lietuvos televizijos antrąją programą bus skaitomas specialiai rašytojų sukurtas tekstas, o konkurso dalyviai jį rašys savivaldybių paskirtose salėse, Lietuvos atstovybėse ir bendruomenėse užsienyje.

Atslūgus Naujųjų metų sutikimo siautuliui visi lietuviai galės išmėginti savo jėgas antrajame Nacionalinio diktanto konkurse.

Sausio 27 d. per Lietuvos radijo pirmąją ir Lietuvos televizijos antrąją programą bus skaitomas specialiai rašytojų sukurtas tekstas. Visi norintieji dalyvauti ir varžytis dėl raštingiausio Lietuvos piliečio titulo, kaip ir praėjusiais metais, tai galės padaryti specialiai savivaldybių skirtose salėse – visą informaciją apie savivaldybių parengtas sales pateiksime kiek vėliau.

Užsienyje gyvenančius lietuvius netrukus informuosime, kuriose Lietuvos atstovybėse ir bendruomenėse bus galima rašyti diktantą.

2007 m. Nacionalinio diktanto konkurso plakatasVasario 17 d. Vilniuje vyks finalinis turas, kuris taip pat bus transliuojamas per Lietuvos nacionalinę televiziją. Raštingiausi užsienyje diktantą rašę lietuviai bus renkami po pirmojo turo.

Antrojo Nacionalinio diktanto nugalėtojas laimės Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto įsteigtą prizą – Visuotinės lietuvių enciklopedijos komplektą.

Nacionalinį diktantą rengia politikos savaitraštis „Atgimimas“ kartu su pernykščio diktanto partneriais: Valstybine lietuvių kalbos komisija, Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija, Lietuvos savivaldybių asociacija, interneto portalu Delfi.lt, Pedagogų profesinės raidos centru, šiais metais – kartu ir su Užsienio reikalų ministerija. Prie diktanto projekto finansine parama prisijungė Tautinių mažumų ir išeivijos departamentas. Taigi tą pačią dieną ir tą pačią valandą prie to paties diktanto teksto palinktų po visą pasaulį išsibarstę lietuviai.

Idėjomis, dovanomis, darbo rankomis Nacionalinį diktantą taip pat remia R. Paknio, „Tyto albos“ ir Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos, Užsienio reikalų ministerija, Lietuvių kalbos draugija, Latvijos lietuvis ir verslininkas Valdemaras Valkiūnas, „Lietuvos paštas“, moterų klubas „Zonta“ ir kiti.

Kaip ir pernai, šįmet rengiamame diktanto konkurse negalės dalyvauti moksleiviai ir lituanistai. Tačiau visos Lietuvos mokyklos kviečiamos prisijungti ir sausio 27 d. surengti savo moksleivių varžytuves.

Politikos savaitraščio „Atgimimas“ inf.

Daugiau informacijos:
tel. 8 5 231 34 24 arba 8 5 261 96 08
www.atgimimas.lt

 

Apie pirmą kartą 2006 m. surengtą nacionalinio diktanto konkursą žr. Naujienose.
Antrojo konkurso pristatymas LRT 2007-01-18 „Labo ryto“ laidoje interviu su konkurso koordinatore, savaitraščio „Atgimimas“ redaktore Indre Makaraityte, žr. įrašą internete
(01:06–01:16 įrašo minutės).