Spausdinti
, konkursai
2014 m. balandžio 12 d. (šeštadienį) 11 val. vyks Nacionalinio diktanto finalas, LRT Kultūros kanalu kaip paprastai vyks tiesioginė renginio transliacija iš LRT didžiojosios studijos. Diktanto tekstą skaitys televizijos žinių vedėjas Marijus Žiedas. Teksto autorius paaiškės renginio metu. Dar šeštadienį, pasibaigus transliacijai, ketinama originalų tekstą paskelbti konkurso svetainėje diktantas.lt ir portale DELFI, su rašybos ir skyrybos paaiškinimais – Kalbos komisijos svetainėje...


     2014 m. balandžio 12 d. (šeštadienį) 11 val. vyks Nacionalinio diktanto finalas, LRT Kultūros kanalu kaip paprastai vyks tiesioginė renginio transliacija iš LRT didžiojosios studijos (žr. internete LRT.lt). Diktanto tekstą skaitys televizijos žinių vedėjas Marijus Žiedas. Teksto autorius paaiškės renginio metu. Dar šeštadienį, pasibaigus transliacijai, ketinama originalų tekstą paskelbti konkurso svetainėje diktantas.lt ir portale DELFI, su rašybos ir skyrybos paaiškinimais – Kalbos komisijos svetainėje VLKK.lt.

     Konkurso finale dėl raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio vardų varžysis 104 asmenys, pirmame etape padarę ne daugiau kaip tris klaidas.

     „Šiemet diktanto konkurse varžėsi daugiau nei septyni tūkstančiai žmonių iš Lietuvos ir užsienio – dvigubai daugiau nei pernai. Konkurso populiarumas yra geriausias įrodymas, kad mums visiems svarbi lietuvių kalbos ateitis. Tikimės, kad žiūrovai tiesioginę diktanto finalo transliaciją stebės su rašikliu ir popieriaus lapu rankose, kartu su finalo dalyviais išbandys teksto sudėtingumą. Kaip jau įprasta, tekstą autorius rašo specialiai diktantui, tekstas derinamas su Valstybine lietuvių kalbos komisija“, – sakė konkurso organizatorė VšĮ Pilietinės minties instituto direktorė Vytautė Šmaižytė.

     Šiais metais diktantas daug aktyviau rašytas ir namuose. Konkurso organizatoriams paštu atsiųsta per 200 diktantų. Rašiusieji namuose konkurse nedalyvauja, tačiau jų darbai buvo ištaisyti ir grąžinti paštu.

     Diktanto nugalėtojai bus apdovanoti Lietuvos Respublikos prezidentūroje gegužės 7-ąją, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

 

Konkursą rengia VšĮ Pilietinės minties institutas. Partneriai – DELFI, LRT, AB Lietuvos paštas, Švietimo ir mokslo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.


  Projekto svetainė Diktantas.lt.