Spausdinti
, konkursai
2013 m. balandžio 20 d. (šeštadienį) 11 val. vyks Nacionalinio diktanto konkurso finalas, kuriame varžysis aštuoniasdešimt geriausiai pirmajame diktanto ture pasirodžiusių dalyvių. Finalą tiesiogiai transliuos LRT antrasis televizijos kanalas „LRT kultūra“. Diktanto tekstą su rašybos ir skyrybos ypatumų paaiškinimais, pasibaigus transliacijai, bus galima rasti svetainėje vlkk.lt.

2013 m. balandžio 20 d. (šeštadienį) Vilniuje rengiamas Nacionalinio diktanto konkurso finalas, kuriame varžysis aštuoniasdešimt geriausiai pirmajame ture pasirodžiusių dalyvių.

Pirmajame Nacionalinio diktanto konkurso etape dalyvavo apie 3000 žmonių, jie rašė Vytauto V. Landsbergio tekstą „Senelio laiškas“. Diktantas buvo rašomas visose Lietuvos savivaldybėse ir 26 Lietuvos atstovybėse užsienyje, jį savarankiškai rašė ir kai kurios užsienio lietuvių bendruomenės. Į finalą pateko ne daugiau kaip keturias klaidas padarę žmonės.

Finalas bus tiesiogiai transliuojamas 11 val. per televizijos kanalą „LRT kultūra“ (internetu tiesiogiai žr. http://www.lrt.lt/mediateka/tiesiogiai/lrt-kultura). Diktanto tekstą skaitys ir tiesioginę transliaciją ves LRT televizijos žinių vedėjas Marijus Žiedas. Suaugusiųjų ir moksleivių darbus mokytojų ekspertų komisija vertins atskirai.

„Pirmasis Nacionalinio diktanto etapas sulaukė itin didelio susidomėjimo. Finale dėl raštingiausiojo vardo varžysis žmonės iš visų Lietuvos kampelių, taip pat Olandijos, Rusijos, Estijos ir Prancūzijos. Labai tikimės, kad tiesioginę transliaciją per televiziją stebėsiantys žiūrovai taip pat norės pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias“, – sako konkursą organizuojančio savaitraščio „Atgimimas“ redaktorė Vytautė Šmaižytė.

Konkurso nugalėtojai bus paskelbti šių metų gegužės 7-ąją, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

Nacionalinį diktantą savaitraštis „Atgimimas“ organizuoja kartu su ilgamečiais projekto partneriais – naujienų portalu DELFI, LRT, Užsienio reikalų ministerija, AB Lietuvos paštu, LITEXPO ir Valstybine lietuvių kalbos komisija.

Konkursą globoja Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Diktanto finalo tekstą, pasibaigus transliacijai, bus galima rasti balandžio 20 dieną portale DELFI, svetainėse www.atgimimas.lt ir www.diktantas.lt, Kalbos komisijos svetainėje vlkk.lt – su rašybos ir skyrybos ypatumų paaiškinimais (žr. Naujienose).

***

Visi diktantų tekstai, žr. Konsultacijų banke.