Spausdinti
, konkursai
Ketvirtą kartą surengtame nacionaliniame konkurse „Švari kalba – švari galva“ lietuvių kalbos žinias vasario paskutinę savaitę pasitikrino daugiau nei 8,5 tūkstančio 6–10 klasių moksleivių iš visos Lietuvos. Dėl šaltu oru nevykusių pamokų konkurso organizatoriams teko paskirti papildomą dieną tiems, kurie užsiregistravo į konkursą laiku, bet negalėjo...

 

     Ketvirtą kartą surengtame nacionaliniame konkurse „Švari kalba – švari galva“ lietuvių kalbos žinias vasario paskutinę savaitę pasitikrino daugiau nei 8,5 tūkstančio 6–10 klasių moksleivių iš visos Lietuvos. Dėl šaltu oru nevykusių pamokų konkurso organizatoriams teko paskirti papildomą dieną tiems, kurie užsiregistravo į konkursą laiku, bet negalėjo konkurso užduočių atlikti tam skirtu metu.

     Šiemet aktyviausi konkurso dalyviai buvo Kalvarijos ir Vilniaus miestų mokiniai, jie sudarė beveik 14 procentų visų konkurso dalyvių. Taip pat aktyvūs buvo Panevėžio ir Šiaulių miestų moksleiviai.

     Kalvarijos gimnazija tapo aktyviausia konkurse dalyvavusia mokymo įstaiga – kompiuterį lietuviškai prakalbinti bandė net 596 šios mokyklos moksleiviai. Taip pat daug mokinių dalyvavo iš sostinės Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro, Panevėžio „Aušros“ bei Vilniaus „Senvagės“ vidurinių mokyklų.

     Konkursą rengia kalbinių technologijų bendrovė „Tilde IT“, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija ir ryšių su visuomene agentūra Strateginių komunikacijų centras. Organizatorių pastebėjimu, konkursui tapus tradiciniu moksleiviai pradėjo jam skrupulingai ruoštis. Kai kurie taip įgudo, kad visas 25-ias kompiuterio programos parinktas užduotis teisingai išsprendė per mažiau nei 5 minutes.

     Šiuo metu iš kiekvienos klasės renkama po 20 geriausiai užduotis atlikusių moksleivių. Jie bus asmeniškai pakviesti į antrąjį konkurso etapą, kuris vyks kovo 16 dieną vienos iš privačių Vilniaus gimnazijų ir VU Tarptautinio verslo mokyklos kompiuterių klasėse. (Nugalėtojų pavardės ir detalesnė II etapo informacija bus paskelbta svetainėje www.lituanika.lt. Ten pat svečio teisėmis gali išbandyti lietuvių tkalbos estą ir kiekvienas lankytojas.)

     Raštingiausius Lietuvos moksleivius ir jų lietuvių kalbos mokytojus pagerbs Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Irena Degutienė baigiamosios ceremonijos Seimo rūmuose metu š. m. kovo 16 d.