Spausdinti

  Šiandien apdovanoti jau dešimtą kartą rengiamo Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojai. 

     Dėl raštingiausiojo vardo buvo varžomasi trijose kategorijose – moksleivių, suaugusiųjų ir užsienio lietuvių. Šiemet diktanto konkurse dalyvavo daugiau kaip 33 tūkstančiai žmonių. Vyriausiai konkurso dalyvei 86-eri, jauniausiam dalyviui – 10 metų. Į konkurso finalą buvo pakviesta per 80 žmonių, padariusių ne daugiau kaip keturias klaidas.

   Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė diktanto nugalėtoją suaugusiųjų kategorijoje apdovanojo teisininkę Jovitą Venckuvienę.

   Raštingiausia 2017 metų mokine tapo Druskininkų „Ryto“ gimnazijos 1a klasės auklėtinė penkiolikmetė Rusnė Kuliešiūtė. Ji yra jauniausia nugalėtoja diktanto istorijoje. 

   Kaip aktyviausiai dalyvavusi mokykla apdovanota Vilniaus Gabijos gimnazija, kurioje diktantą šiemet rašė per tūkstantį šios gimnazijos mokinių.

     Padėka perduota ir raštingiausia užsienio lietuve tapusiai ambasadorei Austrijoje Loretai Zakarevičienei.

   Nacionalinis diktantas organizuojamas kartu su ilgamečiais projekto partneriais – VšĮ Pilietinės minties institutu, Valstybine lietuvių kalbos komisija, Švietimo ir mokslo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, DELFI, LRT, AB Lietuvos paštu. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.