Spausdinti

     Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo Nacionalinio diktanto konkurso nugalėtojus ir pasveikino visus artėjančios Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga.

     „Savo kalbos neišaugame. Kalba mus augina ir auga kartu su mumis. Todėl mums turi rūpėti, kad ji neskurstų, kad mūsų asmeninis žodynas būtų turtingas, kad mokėtume savo labai sena kalba gėrėtis ir didžiuotis“, – sakė Prezidentė.

    Raštingiausia Lietuvos gyventoja tapo ir pirmą vietą suaugusiųjų kategorijoje laimėjo Jurga Tarvydaitė-Važgienė, UAB „Baltic Amber Solutions“ informacinių technologijų analitikė.

     Raštingiausia 2016 m. mokine tapo Adriana Otilija Vilkaitė, Vilniaus licėjaus dvyliktos klasės mokinė.

     Raštingiausiu užsienio lietuviu tapo geriausiai nacionalinį diktantą parašęs Briuselyje gyvenantis Audrius Poviliūnas.

     Taip pat apdovanota diktanto konkurse mažiausiai klaidų padariusi Vilniaus licėjaus 1A klasė. Net aštuoni šios klasės mokiniai pateko į Nacionalinio diktanto finalą. Už meilę lietuvių kalbai apdovanota ir aktyviausiai iš Lietuvos mokyklų diktante dalyvavusi Pasvalio rajono Pumpėnų gimnazijos 4G klasė.
      Visą 2016 m. Nacionalinio diktanto nugalėtojų sąrašą žr. čia.

    
     Šiemet pirmajame diktanto konkurso etape dalyvavo daugiau kaip 8000 žmonių Lietuvoje ir užsienyje. Visi rašė Danutės Kalinauskaitės tekstą „Sugrįžimas“. Konkurso finale LRT studijoje daugiau kaip 100 geriausiųjų rašė Mindaugo Nastaravičiaus tekstą „Parytys“.
      Daugumai VLKK.lt lankytojų Mindaugo Nastaravičiaus tekstas patiko arba labai patiko, diktantas įvertintas kaip sunkus. Rašiusiųjų nuomone, sunkesnė buvo rašyba, keblumų kėlė šie žodžiai: myštančios ribõs, yrančiame, trūnijanti, žnektelėjantis, sliūgtelėjo.

   Konkurso nugalėtojų apdovanojimų ceremonija surengta prezidentūros Baltojoje salėje. Sveikinimo žodžius tarė konkurso globėja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, diktanto teksto autorė Danutė Kalinauskaitė, švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

     Nacionalinis diktantas organizuojamas devintą kartą kartu su ilgamečiais projekto partneriais – DELFI, LRT, AB Lietuvos paštu, Švietimo ir mokslo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Valstybine lietuvių kalbos komisija, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

     Daugiau šioje svetainėje, žr. Bendradarbiavimas. Nacionalinio diktanto konkursas.