Spausdinti
, konkursai
Registracija į konkursą pratęsta iki balandžio 10 d. (imtinai). Jau užsiregistravo beveik septyni tūkstančiai 6–10 klasių moksleivių. Iki trečiadienio dar galima registruotis konkurso svetainėje www.lituanika.lt...

 

     Šiais metais į konkursą „Švari kalba – švari galva“ jau užsiregistravo beveik septyni tūkstančiai 6–10 klasių moksleivių. Registruotis dar galima iki trečiadienio (imtinai).

     Primename, kad šis konkursas – tai ne olimpiada. Konkurso šūkis „Dalyvauja visi!“ Visi naudojasi kompiuteriu, visi moka paspausti mygtuką, visi moka lietuviškai, tik smalsu pasitikrinti, kuriam pavyks greičiausiai ir taisyklingiausiai išspręsti 25-ias jam kompiuterio parinktas užduotis.

     Užduotys pačios įvairiausios – iš rašybos, skyrybos, fonetikos, morfologijos, leksikos, sintaksės, bet ne klastingai susuktos, o aiškios ir suprantamos pagal kiekvienos klasės mokymo programą. Užduočių rinkinyje tebus viena teorinė užduotis, sprendžiant kitas teks atrinkti iš kelių pateiktų variantų teisingus, pratęsti sakinį, parinkti taisyklingą žodį, linksnį ar raidę, suskaičiuoti garsus ir pan. Pasitikrinti žinias kompiuteriu kiekvienam smagu: mįslės atsakymą įrašyti padeda paveikslėlis.

     Dalyvavimas – įdomiausia bet kokių varžybų dalis. Kartu su draugais gilinti žinias kur kas smagiau ir paprasčiau. Praėjusiais metais ištisas klases konkurse dalyvauti sukvietę pedagogai vienbalsiai tvirtino – tai suvienija. Be to, yra ką pasvarstyti, aptarti, dėl ko pasiginčyti.

     Registracija į konkursą pratęsta iki balandžio 10 d. (imtinai). Registracija vyksta konkurso svetainėje www.lituanika.lt. Ten pat skelbiami konkurso nuostatai, svečio teisėmis galima išbandyti testą (žr. svetainės kairėje paraštėje „Svečias“).

     Pirmasis konkurso etapas mokyklose vyks balandžio 15–19 dienomis kompiuterių klasėse nuo 9 val. ryto iki 17 val. vakaro. Antrasis etapas suplanuotas gegužės 2 d. Vilniuje, iškilmingas apdovanojimų renginys – Seimo rūmuose. Konkursą globoja Seimo pirmininko pavaduotoja, Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijos pirmininkė Irena Degutienė.

 

Konkurso organizatoriai

  • UAB „Tilde IT“
  • Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija
  • ryšių su visuomene agentūra Strateginių komunikacijų centras
  • Valstybinė lietuvių kalbos komisija

Konkurso informaciniai partneriai

  • nacionalinis transliuotojas LRT
  • naujienų portalas lrytas.lt