Spausdinti
2015 m. vasario 21 d. per LRT radiją nuskambėjus pirmajam VIII nacionalinio diktanto konkurso tekstui Kalbos komisijos svetainės VLKK.lt lankytojų klausėme, kaip diktantas patiko ir su kokiais keblumais jį rašydami susidūrė...


     2015 m. vasario 21 d. per LRT radiją nuskambėjus pirmajam VIII nacionalinio diktanto konkurso tekstui Kalbos komisijos svetainės VLKK.lt lankytojų klausėme, kaip diktantas patiko ir su kokiais keblumais jį rašydami susidūrė. 

   Diktantą rašė 319 pasisakiusiųjų. Daugiausia iš jų rašė namuose (145), 63 savivaldybėse, 58 įmonėse, įstaigose ar organizacijose, 29 bibliotekose, 14 Knygų mugėje, 10 ambasadose.

     Į klausimą, kaip patiko Lauros Sintijos Černiauskaitės diktanto tekstas „Pokalbis“, sulaukta 300 atsakymų. Daugumai tekstas labai patiko – 54 proc., vidutiniškai patiko 32 proc., likusiems nepatiko ar nelabai patiko.

     LRT diktoriaus Marijaus Žiedo diktavimas įvertintas gerai kaip niekad: 87 proc. nuomone, diktuota tinkamai, per greitai 10 proc., per lėtai 3 proc.

     „Pokalbis“ rašiusiesiems pasirodė vidutiniškai sunkus – taip mano 76 proc., kad lengvas – 14 proc., kad sunkus – 10 proc.

     Keblumų sukėlė šių žodžių rašyba: neilgtrukus, įsiręžęs, atsiglėbesčiavo, taip pat atgrasusgąsdinasi, įsispitrindamas, nerimastingaipiktdžiugiškai, sudžeržgė, sūkuriavo, tąkart, Žemės rutulį, kt. Pasitaikė abejonių dėl brūkšnio, dvitaškio rašymo, emocinių ženklų sakinio gale, pastraipų skyrimo, tačiau pats netikėčiausias teksto dalykas buvo dialogas. Žr. visus diktanto teksto RAŠYBOS ir SKYRYBOS ypatumų paaiškinimus.

     Dėkojame dalyvavusiems apklausoje ir balandį kviečiame rašyti antrąjį 2015-ųjų diktantą!

___________________________  

 Daugiau šioje svetainėje, žr. Bendradarbiavimas. Nacionalinio diktanto konkursas.