Spausdinti
, konkursai
Savaitraštis „Atgimimas“ skelbia Nacionalinio diktanto konkurso I etapo, vykusio sausio 28 d., nugalėtojus. II etapas greičiausiai vyks Nacionalinio radijo ir televizijos studijoje, o ne Vilniaus universitete, kaip buvo planuota.

Savaitraštis „Atgimimas“ skelbia Nacionalinio diktanto konkurso I etapo, vykusio sausio 28 d., nugalėtojus, žr. čia

Nugalėtojų daugiau kaip penkiasdešimt – tiek buvo numatyta atrinkti į II etapą, – tačiau be klaidų parašė kur kas daugiau (200). Tada vertintojai atkreipė dėmesį į keturis dalykus: 1) ar yra diktanto pavadinimas; 2) ar vartojamos lietuviškos kabutės; 3) ar tekstas suskirstytas į dvi pastraipas; 4) ar žodis „tėviškė“ nuosekliai rašytas arba didžiąja, arba mažąja raide.

Aštuoniasdešimt trys geriausieji kviečiami vasario 18 d. į II konkurso etapą, kuris greičiausiai vyks ne VU Vinco Krėvės auditorijoje, o Nacionalinio radijo ir televizijos studijoje. Antrajame etape visų laukia kur kas sudėtingesnis išbandymas nei pirmajame.

Nugalėtojas pelnys raštingiausio piliečio titulą ir bus apdovanotas „Visuotinės lietuvių enciklopedijos“ komplektu.

Kadangi diktantas greičiausiai bus tiesiogiai transliuojamas per Lietuvos televizijos 2-ąją ir radijo 2-ąją programas, tai visi norintys išbandyti jėgas ir vėl galės rašyti diktantą namuose.

Dar žr.:
2006-02-06  Darbo partijos lyderiui – Nacionalinio diktanto organizatorių „pyla“, BNS (žr. omni.lt arba delfi.lt). 
2006-02-07  Dėl Nacionalinio diktanto pirmojo turo rezultatų, atgimimas.lt.