Spausdinti

     Š. m. vasario–kovo mėnesiais Lietuvoje ir visame pasaulyje jau penktą kartą vyko Lietuvių kalbos dienų renginiai: konferencijos, viktorinos, seminarai, išvykos, knygų pristatymai, parodos, susitikimai su žymiais žmonėmis ir kt. Surengti keli tūkstančiai renginių Lietuvoje, per septyniasdešimt – užsienio lietuvių bendruomenėse. Lietuvių kalbos dienomis siekiama stiprinti lietuvių kalbos prestižą, mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje, telkti bendruomenes Lietuvoje ir užsienyje. Pirmą kartą Lietuvių kalbos dienos turėjo sostinę – Ignalinos rajono savivaldybę.

     Kaip ir kasmet, šiemet aktyvios buvo šalies bibliotekos, muziejai, švietimo įstaigos. Daug renginių surengė Lietuvių kalbos draugija, prie Kalbos dienų organizavimo prisidėjo Valstybinė kalbos inspekcija, Lietuvos mokslų akademija, Švietimo, mokslo ir sporto bei Kultūros ministerijos, savivaldybės. Valstybinė kalbos inspekcija kartu su Kultūros ministerija tęsė Gražiausio lietuviško įmonės pavadinimo konkurso tradiciją. Kalbos komisija jau šeštą kartą įteikė apdovanojimus už reikšmingus darbus lietuviškos terminijos kūrimo, lietuvių kalbos puoselėjimo ir visuomenės kalbinio švietimo srityse. Šiemet dailininko Roko Dovydėno skulptūrėlėmis „Sraigė“ ir diplomais pagerbta vienuolika kalbai nusipelniusių žmonių. Lietuvos kompiuterininkų sąjungos iniciatyva jau septintą kartą renkamas gražiausias lietuviškas interneto vardas (domenas). Didelio susidomėjimo sulaukė Lietuvių kalbos instituto sukurta kilnojamoji paroda „Paliesk lietuvių kalbą rankomis“, ją pamatyti turėjo progą ir Šveicarijos lietuviai.

     Džiugina užsienio lietuvių bendruomenių, lietuviškų mokyklėlių entuziazmas ir noras įsilieti į Lietuvių kalbos dienų šurmulį. Šiemet kalbai ir tautiškumui skirti renginiai vyko Baltarusijoje, Islandijoje, Bulgarijoje, Ispanijoje, Italijoje, Jungtinėje Karalystėje, Kipre, Latvijoje, Naujojoje Zelandijoje, Lenkijoje, Norvegijoje, Rusijos Altajaus ir Karaliaučiaus kraštuose, Švedijoje, Šveicarijoje, Turkijoje, Vengrijoje ir Vokietijoje. Šventinius susitikimus, kalbos viktorinas, Nacionalinį lietuvių kalbos diktantą ten gyvenantiems lietuviams organizavo Lietuvos Respublikos ambasados Austrijoje, Belgijoje, Graikijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose.

     Valstybinė lietuvių kalbos komisija, pagrindinė Lietuvių kalbos dienų organizatorė, nuoširdžiai dėkoja visiems renginių rengėjams ir viliasi, kad susidomėjimas lietuvių kalba – jos vertingumu, grožiu, taisyklingumu – neblės ir ateityje!

     Apie Lietuvių kalbos dienų renginius skelbiama https://www.facebook.com/lkd.lt/.
     Svetainėje žr. LIETUVIŲ KALBOS DIENOS.