Spausdinti
, kompiuterija
Doc. dr. V. Tumasonio patarimas, kaip naudotis Palemono šriftu maketuojant Page Maker'iu ar kita programa, kuri veikia 8 bitų terpėje.

Pavasarį pristatytasis Palemono šriftas (žr. skyrių „Palemonas“) pritaikytas 16 bitų unikodiniam kodavimui, o kai kurie kompiuterių vartotojai (leidyklos, mokyklos) vis dar naudoja 8 bitų programinę įrangą. Pavyzdžiui, dirba su tekstų rengimo programa MS Word 95, maketavimo programa Page Maker ar kitomis, kuriose naudojamas kodavimas pagal Windows 1257 lentelę.

Norint panaudoti Palemoną minėtose programose, iš Palemono ženklų aibės reikia „išpjauti“ 1257 poaibį ir sudaryti naują 8 bitų šriftą. Pasirinkite veiksmus, atsižvelgdami į kompiuteryje naudojamą operacinę sistemą.

1. Jei naudojatės operacinėmis sistemomis MS Windows 95, 97, SE:

Rinkmenoje „Win.ini“, kuri yra kataloge C: Windows, sekcijoje „[FontSubstitutes]“ reikia įterpti dvi eilutes:

Palemonas Baltic,186=Palemonas,186
Palemonas Baltic,0=Palemonas,186

Po to iš naujo įjunkite kompiuterį.
Naujas šriftas prisistato vardu Palemonas Baltic. Jis gali būti naudojamas kaip ir bet kuris Baltic (t. y. 1257) tipo šriftas.

2. Jei naudojatės operacinėmis sistemomis MS Windows NT, 2000, XP:

Ties rinkmena „palemonas-baltic.reg“ du kartus nuspauskite kairįjį pelės klavišą, atsiradusiame lange spauskite Yes. Reikiama informacija bus perkelta į sistemos registrą.

Po to iš naujo įjunkite kompiuterį. Naujas šriftas 8 bitų programose prisistato vardu Palemonas Baltic. Jis gali būti naudojamas kaip ir bet kuris Baltic (t. y. 1257) tipo šriftas.

Doc. dr. Vladas Tumasonis, vladas.tumasonis@maf.vu.lt