Spausdinti
, kompiuterija
2010 m. rugpjūtį Valstybinė lietuvių kalbos komisija ir UAB „Nextmedia LT“ pasirašė sutartį dėl „Palemono“ šrifto taikymo elektroninių knygų leidyboje ir prekyboje. Prireikus „Palemono“ šrifto taikymo teisių gali tikėtis ir kitos leidyklos bei prekeiviai.

 

     2010 m. rugpjūčio mėnesį Valstybinė lietuvių kalbos komisija ir UAB „Nextmedia LT“ pasirašė sutartį dėl „Palemono“ šrifto taikymo elektroninių knygų leidyboje ir prekyboje.

     Sutartis pasirašyta elektroninių knygų svetainės Skaityklė.lt šeimininkės „Nextmedia LT“ iniciatyva. Ji įsipareigojo „Palemono“ šriftą naudoti nepažeisdama šrifto licencijos nuostatų, o Kalbos komisija suteikė šiai bendrovei teisę platinti originalų lietuvišką šriftą „Palemoną“ (kūrėjai Ona Aleknavičienė, Laima Grumadienė, Albertas Gurskas, Petras Skirmantas, Mindaugas Strockis, Vladas Tumasonis, plačiau žr. skyriuje Palemonas) kartu su nemokamai platinamomis el. knygų rinkmenomis ir kartu su el. knygų rinkmenomis, kurios platinamos kaip komerciniai produktai (parduodami).

    Dvi šrifto taikymo sąlygos – „Palemonas“ naudojamas tik kaip sudėtinė el. knygos rinkmenos dalis ir už jo panaudojimą neimamas joks papildomas mokestis. Daugelis „Skaityklėje“ siūlomų knygų, pirmiausia tų, kurios ePUB formatu, skelbiamos „Palemonu“. Jas galima atidaryti ir skaityti kompiuteryje, mobiliajame telefone ar specialiame el. knygoms skaityti skirtame įrenginyje – elektroninių knygų skaityklėje.

    Prireikus „Palemono“ šrifto taikymo teisių gali tikėtis ir kitos leidyklos bei prekeiviai.