Spausdinti
, konkursai
Vasario 19 d. Nacionalinio diktanto konkurso laureatai ir rengėjai pagerbti prezidentūroje.

Vasario 19 d. Nacionalinio diktanto konkurso laureatai ir rengėjai pagerbti prezidentūroje. J. E. Prezidentas Valdas Adamkus pasveikino pirmosios vietos laimėtoją Rūtą Rudinskaitę, prizininkus Daumantą Bloznelį, Tomą Arlauskytę, Laurą Čeponytę, Simoną Petraitytę, Jurgą Tarvydaitę, Ramintą Žimkutę, Aistę Dumbrytę, taip pat geriausiai iš aklųjų ir silpnaregių parašiusias Birutę Domskienę, Eriką Saliutą ir Danguolę Butkuvienę.

„Kalba man yra vienas iš tų didžiųjų įrankių, kuris ne tik išlaikė lietuviu mane bei išeiviją, kurioje man teko praleisti daug laiko. Daug gali pasakyti ypač tie, kurie buvo Sibire. Ten kalba turbūt irgi buvo vienintelė viltis ir jungtis šeimose“, – sakė Prezidentas. Šiemet kalbinis renginys vienijo užsienyje gyvenančius, studijuojančius, dirbančius lietuvius, pirmajame ture jų dalyvavo apie tris šimtus. Apskirtai šiųmetis konkursas sulaukė vos ne trijų tūkstančių dalyvių, manoma, kad dar daugiau diktantą rašė namuose. Organizatoriai tikisi, kad norinčių pasitikrinti lietuvių kalbos žinias atsiras ir kitais metais.

 

 

Diktanto konkurso organizatoriai prezidentūroje, iš kairės: J. Šalkauskas, I. Makaraitytė, Ž. Bandorienė, J. E. Prezidentas V. Adamkus, I. Smetonienė, S. Kairys

Dar žr.:

Saulė Gedrimaitė. Prezidentas priėmė Nacionalinio diktanto laureatus, lrt.lt  

 

 

 

 

Parengė Aistė Pangonytė