Spausdinti
, konkursai
Moksleiviai varžysis vasario mėnesį, bet išmėginti jėgas, patikrinti žinias galima kiaurus metus ir ne tik jiems, o kiekvienam. Spalio mėnesį bendrovė „Tilde“ atnaujino konkurso svetainę Lituanika.lt ir paskelbė naujus bandomųjų užduočių rinkinius. Šiais metais jų net penki – skelbiami visų konkurse dalyvaujančių vidurinių klasių testai...

 

      Prasidėjus naujiems mokslo metams nacionalinio moksleivių konkurso „Švari kalba – švari galva“ organizatoriai kibo į darbą – Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos suburta dešimties lietuvių kalbos specialistų grupė jau rengia užduotis 4-ajam konkursui. Moksleiviai varžysis vasario mėnesį, bet išmėginti jėgas, patikrinti žinias galima kiaurus metus.

    Spalio mėnesį bendrovė „Tilde“ atnaujino konkurso svetainę Lituanika.lt ir paskelbė naujus bandomųjų užduočių rinkinius. Šiais metais jų net penki – visų konkurse dalyvaujančių vidurinių klasių testai (anksčiau buvo skelbiamas tik vienas testas).

    Prisijungęs kaip svečias, kiekvienas vartotojas gali spręsti 6–10 klasių užduotis. Kompiuteris parenka iš viso dvidešimt penkias užduotis. Tarp jų dvi teorinės, kitos skirtos fonetikos, morfologijos, leksikos, sintaksės žinioms, rašybos įgūdžiams patikrinti.

    Iki 4-ojo konkurso „Švari kalba – švari galva“ pradžios bus parengta daugiau kaip po tūkstantį kiekvienai klasei naujų užduočių. Panorę dalyvauti konkurse moksleiviai turės iš anksto registruotis svetainėje Lituanika.lt, o konkurso dieną toje pačioje svetainėje jungsis su savo el. pašto adresu ir registruotu slaptažodžiu ir gaus kompiuterio atsitiktinai parinktą užduočių rinkinį. Užsiregistravusieji šveplai galimybę nugalėti praras iš karto, nors dalyvauti galės.

    Šių mokslo metų konkursą planuojama surengti dviem etapais. Pirmasis etapas tradiciškai vyks mokyklose – ten, kur dalyviai mokosi, antrasis – Vilniuje. Į antrąjį etapą bus pakviesta po dvidešimt geriausių iš visos Lietuvos šeštokų, septintokų ir kitų klasių moksleivių pagal pirmo etapo rezultatus. Nugalėtojai bus paskelbti ir apdovanoti kovo mėnesį.

    Informacinėms technologijoms vis labiau skverbiantis į kasdienį mūsų gyvenimą, sulig kiekvienais konkurso metais vis daugiau mokinių įrodo, kad prakalbinti kompiuterį lietuviškai nėra sunku.

 

Konkurso „Švari kalba – švari galva“ organizatoriai
UAB „Tilde IT“
Ryšių su visuomene agentūra „Strateginių komunikacijų centras“
Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija
Valstybinė lietuvių kalbos komisija