Spausdinti
, konkursai
Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklose įpusėjo trečiasis nacionalinis moksleivių konkursas „Švari kalba – švari galva“. Konkurso užduotis jau atliko per 4 tūkstančius 6–8 klasių moksleivių. „Tarp pretendentų į nugalėtojus vyksta itin atkakli kova. Maksimalų balų skaičių surinko ne vienas moksleivis, tad nugalėtojas bus išaiškintas pagal laiką – kuris iš geriausiųjų buvo greičiausias“, – pasakoja kalbinių technologijų plėtojimu užsiimančios bendrovės „Tilde IT“ direktorius Vaclovas Pranskūnas.

 

     Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklose įpusėjo trečiasis nacionalinis moksleivių konkursas „Švari kalba – švari galva“, kuriuo norima paskatinti moksleivius elektroninėje terpėje vartoti lietuviškus rašmenis ir taisyklingą lietuvių kalbą. Šiemet konkurse dalyvauja 6–10 klasių moksleiviai. Konkursas vyksta paskutinę vasario mėnesio savaitę: kiekvieną dieną užduotis sprendžia vis kita klasė.
 
    Konkurso užduotis jau yra atlikę per 4 tūkstančius 6–8 klasių moksleivių. Šiandien kompiuterį lietuviškai prakalbinti bando devintokai, ryt pirmą kartą per konkurso istoriją bandys dešimtokai.
 
     Iš konkurse užsiregistravusių mokyklų (iš viso 621) pirmosiomis dienomis aktyviausios buvo šios:
  • Vilniaus jėzuitų gimnazija (175 dalyviai),
  • Tauragės „Šaltinio“ pagrindinė mokykla (157 dalyviai),
  • Vilniaus Senvagės vidurinė mokykla (115 dalyvių).
     „Matydami užduotis atlikusių moksleivių rezultatus galime pasidžiaugti, kad moksleiviai labai skrupulingai ruošėsi konkursui. Tarp pretendentų į nugalėtojus vyksta itin atkakli kova. Galime atskleisti, kad maksimalų balų skaičių surinko ne vienas moksleivis, tad nugalėtojas bus išaiškintas pagal laiką – kuris iš geriausiųjų buvo greičiausias“, – pasakoja kalbinių technologijų plėtojimu užsiimančios bendrovės „Tilde IT“ direktorius Vaclovas Pranskūnas.
 
     Skuodo Bartuvos vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Elena Vaškienė įsitikinusi, kad tokie konkursai labai reikalingi moksleiviams. „Mano septintokai buvo patenkinti, ypač tuo, kad iš karto sužinojo ir rezultatą. Manau, mokiniams mielas „slaptumas“ – jie patys nusprendžia, ar pasakyti mokytojui, kaip sekėsi atlikti užduotis“, – sako lietuvių kalbos mokytoja. Jos pastebėjimu, bendras moksleivių raštingumas yra suprastėjęs, be to, netgi tie mokiniai, kurie rašto darbą mokykloje gali parašyti be klaidų, bendraudami su draugais internetu rašo netaisyklingai ir jų kalbos įgūdžiai nuo to prastėja.
 
     Nacionalinio moksleivių konkurso nugalėtojai ir jų lietuvių kalbos mokytojai bus apdovanoti ir pagerbti kovo 19 d. Seimo rūmuose rengiamoje šventėje. Moksleivių konkurso apdovanojimų šventę globoja Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.
 
     Prieš dvejus metus bendrovės „Tilde IT“ iniciatyva, sujungus verslo ir valstybinių institucijų pastangas, buvo surengtas pirmasis moksleivių konkursas „Švari kalba – švari galva“. Jame dalyvavo daugiau kaip du su puse tūkstančio 7–8 klasių moksleivių iš visos Lietuvos. Pernai vykusiame konkurse savo jėgas išbandė jau per tris tūkstančius 7–9 klasių moksleivių.
 
     Konkursą, kuriuo siekiama įrodyti, jog lietuvių kalba yra patogi kasdieniam darbui informacinėmis technologijomis, organizuoja bendrovė „Tilde IT“, Švietimo ir mokslo ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija ir ryšių su visuomene agentūra „Strateginių komunikacijų centras“.

Daugiau apie 2010 m. konkursą naujienose: