Spausdinti

     Dvyliktą kartą organizuojamas Nacionalinis diktantas šiemet vyks kovo 8 dieną, penktadienį, 11 valandą. Diktantas bus transliuojamas per LRT radiją ir internetu.

     „Registracija rašyti diktantą nėra būtina. Reikalavimas dalyviams yra tik vienas – pakanka turėti popieriaus, rašiklį ir galimybę klausyti radijo transliacijos. Ypač džiaugiamės sulaukę laiškų iš dalyvių, kurie dalyvauja projekte jau ne pirmą kartą, o šiemet pasikvietė ir daugiau kolegų. Būrys tikinčių, kad kalbėti ir rašyti lietuviškai taisyklingai yra garbė, kasmet vis didesnis“, – sakė Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.

     Tradiciškai diktantą bus galima rašyti mokyklose, bibliotekose, savivaldybių salėse.  Rašyti diktantą kviečiami ir įmonių bei organizacijų atstovai, kurie tai daryti gali savo patalpose. Užsienio lietuvių bendruomenės iš organizatorių gaus diktanto įrašą ir diktantą galės rašyti patogiu laiku.

     Rašyti Nacionalinį diktantą jau antrą kartą kviečia ir kartu konkursą su Pilietinės minties institutu organizuojantis Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar“.  „Vilniaus prekybos“ grupės įmonių darbuotojai ir patys tradiciškai sėda rašyti diktanto.
     Diktanto tekstai parengiami bendradarbiaujant su nuolatine projekto partnere Valstybine lietuvių kalbos komisija.

     Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio.

     Diktanto tekstas bus paskelbtas kovo 11 dieną svetainėje www.diktantas.lt ir kovo 12 d. svetainėje www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

______

     Žr. daugiau šioje svetainėje – Bendradarbiavimas. Nacionalinio diktanto konkursas.