Spausdinti

     2016 m. balandžio 9 d. (šeštadienį) 11 val. vyks Nacionalinio diktanto konkurso finalas, kuriame varžysis šimtas du geriausiai pirmajame diktanto ture pasirodę dalyviai. Finalą tiesiogiai transliuos LRT antrasis televizijos kanalas „LRT kultūra“. Diktanto tekstą su rašybos ir skyrybos ypatumų paaiškinimais, pasibaigus transliacijai, bus galima rasti svetainėje vlkk.lt.

     Dėl raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio vardo varžysis 102 asmenys, pirmame etape padarę ne daugiau kaip keturias klaidas. Dalyvauti finale pakviesti ir 8 užsienyje gyvenantys lietuviai iš Belgijos, Danijos, Norvegijos, Prancūzijos, Nyderlandų, Jungtinės Karalystės.

     Pirmajame Nacionalinio diktanto konkurso etape dalyvavo daugiau nei 8000 žmonių iš Lietuvos ir užsienio. Jie rašė Danutės Kalinauskaitės tekstą „Sugrįžimas“. Diktantas buvo rašomas Lietuvos savivaldybėse, bibliotekose, mokyklose, Knygų mugėje, namuose, ambasadose užsienyje.

     Daugumai VLKK.lt lankytojų Danutės Kalinauskaitės tekstas patiko, diktantas pagal sunkumą įvertintas kaip vidutinis. Rašiusiųjų nuomone, sunkesnė buvo skyryba (tiesioginės kalbos, aiškinamųjų sakinio dalių), keblumų kėlė ir kai kurių žodžių rašyba: tomahaukas, lianos, ožekšniai, šaltekšniai, šiapus, išsigydyti.
     Žr. visus diktanto teksto RAŠYBOS ir SKYRYBOS ypatumų paaiškinimus.


     Nacionalinis diktantas organizuojamas devintą kartą kartu su ilgamečiais projekto partneriais – DELFI, LRT, AB Lietuvos paštu, Švietimo ir mokslo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Valstybine lietuvių kalbos komisija, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.