Spausdinti
, konkursai

     Šeštadienį, balandžio 7 d., 11 val. vyks Nacionalinio diktanto finalas, kuris šįkart rengiamas Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje. Finalą tiesiogiai transliuos LRT kanalas „Kultūra“.

     Šiemet slenkstis į konkurso finalą – 4 klaidos. Asmeninių kvietimų į finalą sulaukė 117 žmonių. Be klaidų diktantą parašė trys asmenys, 6 padarė po vieną klaidą.
     Į finalą dalyviai rinksis iš visos Lietuvos. Daugiausia dalyvių iš Vilniaus – net 32. Iš Marijampolės finale dalyvauja 11, iš Kauno – 10, Klaipėdos – 7 asmenys. 4 dalyviai atvyks iš užsienio – Estijos ir Liuksemburgo.
     Finale varžomasi trijose kategorijose – moksleivių, suaugusiųjų ir užsienio lietuvių. Nacionalinio diktanto konkursas rengiamas jau vienuoliktą kartą.

     „Visada nuostabu matyti didžiulį būrį žmonių, kurie lietuvių kalbą moka idealiai. O visus kitus kviečiame stebėti tiesioginę transliaciją ir, pasiėmus rašiklį bei popieriaus, dar kartą išmėginti savo jėgas“, – sakė Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.

     Nacionalinį diktantą Lietuvoje ir užsienyje šiemet rašė apie 30 tūkstančių žmonių. Pirmame etape dalyviai rašė Juliaus Sasnausko tekstą „Vienkartinumas“.
     Pasak vertintojų komisijos pirmininkės, Vilniaus Žemynos gimnazijos direktorės pavaduotojos, lietuvių kalbos mokytojos ekspertės Aldonos Šventickienės, rašiusiems pirmo etapo diktantą jau tradiciškai sudėtingiausia buvo skyryba.
     Raštingiausius diktanto dalyvius gegužės pradžioje apdovanos Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

     Finalinis diktanto tekstas bus paskelbtas balandžio 7 dieną svetainėse www.diktantas.lt, DELFI ir www.vlkk.lt (su skyrybos variantais, taip pat rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

     Daugiau šioje svetainėje, žr. Bendradarbiavimas. Nacionalinio diktanto konkursas.