Spausdinti
, konkursai
3-iajame lietuvių kalbos konkurse „Švari kalba – švari galva“, kuris vyko 2010 m. vasario 22–26 d., dalyvavo aštuoni su puse tūkstančio 6–10 klasių moksleivių iš visos Lietuvos. Aktyviausiai dalyvavo Vilniaus ir Kauno miestų mokiniai, jie sudarė beveik ketvirtadalį visų konkurso dalyvių. Taip pat aktyvūs buvo Klaipėdos (8,5 proc.) ir Panevėžio (7 proc.) miestų moksleiviai...

    3-iajame lietuvių kalbos konkurse „Švari kalba – švari galva“, kuris vyko 2010 m. vasario 22–26 d., dalyvavo aštuoni su puse tūkstančio 6–10 klasių moksleivių iš visos Lietuvos. Aktyviausiai dalyvavo Vilniaus ir Kauno miestų mokiniai, jie sudarė beveik ketvirtadalį visų konkurso dalyvių. Taip pat aktyvūs buvo Klaipėdos (8,5 proc.) ir Panevėžio (7 proc.) miestų moksleiviai.

   Aktyviausia konkurso mokymo įstaiga – Vilniaus Jėzuitų gimnazija, taip pat daug mokinių dalyvavo iš Kauno „Varpo“ gimnazijos, Vilniaus Senvagės ir Tauragės „Šaltinio“ vidurinių mokyklų.

   „Kasmet augantis moksleivių ir mokytojų susidomėjimas šiuo konkursu džiugina. Šiemet savo aktyvumu moksleiviai pranoko mūsų lūkesčius. Prognozavome, kad konkurse dalyvaus apie penkis tūkstančius moksleivių, tačiau jų buvo daugiau nei aštuoni tūkstančiai“, – džiaugiasi Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Irena Smetonienė.

    Konkurso organizatoriai pastebi, kad konkursui tapus tradiciniu moksleiviai pradėjo jam skrupulingai ruoštis. „Šiuo metu yra renkami nugalėtojai. Tačiau tai padaryti nėra lengva, nes ne po vieną moksleivį iš klasės visas užduotis atliko teisingai. Teks atsižvelgti į užduočių atlikimo laiką. Yra moksleivių, kurie visas užduotis teisingai išsprendė per mažiau nei šešias minutes. Galvojame, kad kitais metais reikės arba trumpinti užduočių atlikimo laiką, arba jos turės būti sunkesnės“, – sako kalbinių technologijų plėtojimu užsiimančios bendrovės „Tilde IT“ direktorius Vaclovas Pranskūnas.

    Konkurso „Švari kalba – švari galva“ nugalėtojai ir prizininkai artimiausiu metu bus paskelbti svetainėje www.lituanika.lt.

    Trečiojo nacionalinio konkurso prizininkai bus apdovanoti kovo 19-ąją Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose vyksiančios ceremonijos metu. Raštingiausius Lietuvos moksleivius ir jų lietuvių kalbos mokytojus pagerbs Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.

    Lietuvių kalbos naudojant informacines technologijas konkursui šiais metais buvo parengta per 6000 užduočių, kiekvienai klasei – daugiau kaip 1200. Konkurso dieną moksleiviui turėjo atlikti 25 užduotis. Tam buvo skirtos 45 minutės.

    Žr. vaizdo reportažą svetainėje www.penki.lt.

    Lietuvių kalbos konkurso „Švari kalba – švari galva“, kuriuo siekiama skatinti moksleivius elektroninėje terpėje vartoti lietuviškus rašmenis bei taisyklingą lietuvių kalbą, iniciatorė – kalbinių technologijų plėtojimų užsiimanti bendrovė Tilde IT“. Ji organizuoja šį konkursą drauge su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Valstybine lietuvių kalbos komisija ir ryšių su visuomene agentūra „Strateginių komunikacijų centras“.