Spausdinti
, konkursai
Šeštasis, po dvejų metų pertraukos ir vėl rengiamas, Nacionalinio diktanto konkursas prasidės 2013 m. vasario 23 dieną. Diktantas bus skaitomas per LRT radijo pirmąją programą (taip pat ir internetu svetainėje www.lrt.lt) nuo 11 val., taigi jį rašyti gali kiekvienas. Registruotis į konkursą...

 

     Šeštasis, po dvejų metų pertraukos ir vėl rengiamas, Nacionalinio diktanto konkursas prasidės 2013 m. vasario 23 dieną. Diktantas bus skaitomas per LRT radijo pirmąją programą (taip pat ir internetu svetainėje LRT.lt) nuo 11 val., taigi jį rašyti gali kiekvienas.

     Norintieji dalyvauti konkurse turėtų registruotis savo savivaldybėje arba ambasadoje šalies, kurioje šiuo metu gyvena. Diktantą bus galima rašyti ir Vilniaus knygų mugėje, 3.2 salėje (registruotis el. pašto adresu giedre@atgimimas.lt). Konkurso taisykles žr. čia

     Konkurso dalyvių rašto darbai bus užklijuoti specialiuose vokuose ir išsiųsti į Vilnių. Todėl pirmojo turo diktanto tekstas bus paskelbtas ne iš karto, o vasario 26 d. (antradienį): originalus tekstas svetainėse diktantas.lt, atgimimas.lt, delfi.lt, tekstas su rašybos bei skyrybos variantais ir paaiškinimais – Kalbos komisijos svetainėje VLKK.lt. Rašto darbus tikrins komisija, sudaryta iš lietuvių kalbos mokytojų.

     Rašiusieji diktantą namuose galės pasitikrinti darbus patys arba, kaip pirmą kartą siūlo organizatoriai, savarankiškai išsiųsti rašto darbą organizatoriams pašto adresu: „Atgimimui“ (diktantas), A. Goštauto g. 40B, 01112 Vilnius. Dėl prizų ir raštingiausiojo titulo jie nekonkuruos, bet organizatoriai darbus ištaisys ir grąžins autoriams.

     Konkurso dalyviai, pirmajame diktante padarę ne daugiau kaip keturias rašybos arba skyrybos klaidas, bus pakviesti į baigiamąjį konkurso turą. Finalas vyks Vilniuje, diktantas taip pat bus tiesiogiai diktuojamas per LRT. Tekstas tądien bus paskelbtas iš karto po transliacijos. Tą pačią dieną paaiškės ir raštingiausias Lietuvos pilietis.

     Konkurse negali dalyvauti lituanistai. Moksleiviai varžosi atskiroje kategorijoje.

     Pasitreniruoti taisant interneto rašeivų klaidas galima svetainėje www.diktantas.lt, žr. skyrių „Ruoškis diktantui“. Pvz.: Diemese! Kas nedalivava kiema valime ir stata mašyną kieme, gali iš karta skambynti į paliciją... Taisyklių ir patarimų galima rasti Kalbos komisijos svetainėje VLKK.lt, mokytojo Algimanto Urbanačiaus svetainėje ualgiman.dtiltas.lt, svetainėse „Lituanika“ (prisijungus kaip svečiui), „Klaidutis“, „Lietutis“ ir kt.

*****

     Konkursą organizuoja savaitraščio „Atgimimas“ leidėjas VšĮ Pilietinės minties institutas kartu su ilgamečiais partneriais: Nacionaliniu radiju ir televizija, Valstybine lietuvių kalbos komisija, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, žinių portalu Delfi.lt, užsienio lietuvių žinių portalu Tiesa.com.

     Konkursą remia AB „Klaipėdos nafta“, įmonių grupė „Eika“, UAB „BOD Group“, UAB „Asseco Lietuva“.

     Konkursą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė.