Spausdinti
, konkursai
7-ajame konkurse „Švari kalba – švari galva“ iš viso dalyvavo daugiau kaip 12 tūkstančių mokinių, iš jų apie pusšimtis – užsienyje (Vokietijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos ir Latvijos lituanistinėse mokyklose). Balandžio 2 d. po dvidešimt 6–10 klasių moksleivių, geriausiai užduotis atlikusių pirmajame etape, sėdo kalbinti kompiuterių Vilniaus kooperacijos kolegijoje, o nugalėtojai iškilmingai pasveikinti prezidentūroje...


     2014 m. balandžio 2 d. nacionalinio moksleivių konkurso „Švari kalba – švari galva“ finalininkai (po dvidešimt 6–10 klasių moksleivių, geriausiai užduotis atlikusių pirmajame etape) sėdo kalbinti kompiuterių Vilniaus kooperacijos kolegijoje, geriausieji popiet iškilmingai pasveikinti prezidentūroje.

     Konkurso globėja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė nugalėtojams ir jų mokytojams įteikė padėkos raštus, organizatoriai ir partneriai apdovanojo prizais. (Žr. http://president.lt/lt/spaudos_centras_392/pranesimai_spaudai/jaunoji_karta_atsakinga_uz_savo_kalba.html.)

     Šiemet konkurse iš viso dalyvavo daugiau kaip 12 tūkstančių mokinių, iš jų apie pusšimtis – užsienyje (Vokietijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos ir Latvijos lituanistinėse mokyklose). Aktyviausia mokykla (trečius metus) – Kauno Vyturio katalikiška vidurinė mokykla. (Nugalėtojų galeriją žr. konkurso svetainės skyriuje „Istorija“.)

     Konkursas „Švari kalba – švari galva“ populiarėja. Mokinių teigimu, jis šiuolaikiškas, azartiškas ir ne ypač sudėtingas. Jame gali dalyvauti visi mokiniai, turintys kompiuterį ir interneto ryšį. Tereikia prieš konkursą užsiregistruoti rengėjų specialiai konkursui sukurtoje svetainėje www.lituanika.lt. Visus metus nuo vieno konkurso iki kito šioje svetainėje leidžiama išbandyti jėgas atliekant bandomąjį iš 25-ių kalbos užduočių sudarytą testą (žr. čia). Švietimo ministro teigimu, kitąmet kalbinti kompiuterį lietuviškai bus pakviesti dar ir penktokai. Varžantis laimi tas, kuris užduotis atliko ne tik geriausiai, bet ir greičiausiai.

    
     Nacionalinį konkursą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija ir kalbinių technologijų bendrovė „Tilde IT“. Konkurso informaciniai partneriai – nacionalinis transliuotojas LRT ir naujienų portalas 15min.lt. Konkurso laureatams prizų taip pat skyrė Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas bei leidykla „Šviesa“.