Spausdinti
, kompiuterija

Šrifto kūrėjai šiame straipsnyje, kuris skelbtas leidinyje „Informatikos mokslai“ (2004, nr. 31)  atsako į klausimus, kam reikėjo dar vieno šrifto, kaip kuriamas „Palemonas“ ir koks jis, paaiškina, kaip su juo dirbti. Žr. visą straipsnį PDF formatu čia

   Viena iš pirmutinių paskatų, lėmusių Palemono atsiradimą, buvo vis labiau jaučiamas gyvas poreikis turėti savą, jokiai firmai jokiomis teisėmis nepriklausantį ir jokių licencinių sutarčių nesaistomą kompiuterinį šriftą, kurį būtų galima plėsti pagal poreikius nė kiek nesibijant, kad tokiais veiksmais bus pažeisti kieno nors interesai.

   Antra priežastis buvo noras vienon vieton sutelkti daugmaž visus lituanistikai reikalingus specialiuosius ženklus, įforminti juos kaip vientisą šiuolaikinį kompiuterinį šriftą, stabilizuoti kodavimą.

   Trečioji – iki šiol neturėta kompiuterinio šrifto, kuris tausotų skaitytojų akis, būtų suderintas su lietuvių kalbos ir lietuviškos rašybos specifika, būtų vizualiu atžvilgiu estetiškas ir kokybiškas. Visų Palemono ženklų kodavimą stengiamasi kuo labiau suderinti su Unicode standartu.

   Plačiau žr. skyriuje „Palemonas“.

Straipsnį parengė Palemono kūrėjų grupė: V. Tumasonis, O. Aleknavičienė, L. Grumadienė, A. Gurskas, P. Skirmantas, M. Strockis.