Spausdinti
Lietuvos Respublikos terminų banko duomenų tvarkytoja Valstybinė lietuvių kalbos komisija pasirašė narystės sutartį su Eurotermbanko konsorciumu (EuroTermBank).

Lietuvos Respublikos terminų banko duomenų tvarkytoja Valstybinė lietuvių kalbos komisija pasirašė narystės sutartį su Eurotermbanko konsorciumu (EuroTermBank). Pagal šią sutartį Lietuvos Respublikos terminų bankas tampa išorine Eurotermbanko duomenų baze. Tai reiškia, kad Eurotermbanko vartotojai tarp savo paieškos rezultatų ras ir Lietuvos Respublikos terminų banko skelbiamų terminų straipsnių.

Eurotermbanko projektas, vykdytas 2005–2007 m. pagal Europos Komisijos Elektroninio turinio programą (eContent Programme), skirtas terminologijos darbui derinti ir vienyti naujosiose Europos Sąjungos šalyse, perimant kitų Europos Sąjungos terminijos tinklų patirtį. Projekto rezultatas – centralizuotas naujųjų Europos Sąjungos šalių terminų bankas internete, susietas su kitais nacionaliniais ir tarptautiniais terminų bankais ar ištekliais.

Plačiau apie Europos terminų banką žr. http://www.eurotermbank.com.
Lietuvos Respublikos terminų bankas, žr. http://terminai.vlkk.lt.

Parengė A. Ivanauskienė