Spausdinti
, konkursai
Siekiant ugdyti įprotį taisyklingai vartoti lietuvių kalbą dirbant kompiuteriu ir naudojantis mobiliaisiais telefonais, rengiamas 8–9 klasių mokinių konkursas. Rengėjai prašo iki lapkričio 15 d. pasiūlyti šmaikštų ir taiklų konkurso pavadinimą...

Naudodamasi kompiuteriais, mobiliaisiais telefonais jaunoji karta lietuviškas raides ir žodžius dažnai keičia nelietuviškais trumpiniais ir dariniais. Tačiau naujo moksleivių konkurso organizatoriai tikina: vartoti lietuvių kalbą naudojantis naujausiomis informacinėmis technologijomis – paprasta, naudinga ir... madinga!

Švietimo ir mokslo ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija, kompanija „Tilde IT“ ir ryšių su visuomene agentūra Strateginių komunikacijų centras, siekdamos ugdyti įprotį taisyklingai vartoti lietuvių kalbą dirbant kompiuteriu ar naudojantis mobiliaisiais telefonais, rengia Lietuvos moksleivių konkursą.

Bendrojo lavinimo mokyklų 8–9 klasių mokiniai varžysis lietuvių kalbos žiniomis ir gebėjimais jas pritaikyti dirbant kompiuteriu. Specialiai konkursui kuriamoje interneto svetainėje www.lituanika.lt iš anksto užsiregistravę moksleiviai, atėjus nurodytam konkurso pradžios laikui, per valandą turės atlikti testą. Tai jie darys visi vienu metu savo mokyklos kompiuterių klasėse. Testo užduotis, kaip antai paaiškinti žodžio reikšmę, rasti sinonimą ar ištaisyti klaidas, kuria „Tildės IT“ kalbininkai, Kalbos komisijos specialistai ir Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų sąjungos atstovai.

Pirmąjį konkursą ketinama surengti kovo mėnesį, skirti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Tačiau kol kas renginys yra be pavadinimo...

Iki lapkričio 15 d. siūlykite jaunimui priimtiną originalų, šmaikštų ir taiklų konkurso pavadinimą! Siūlymus siųskite el. pašto adresu konkursas@lituanika.lt.

Rengėjai