Spausdinti
, konkursai
Registruotis kviečiami 6–10 klasių mokiniai. Registracija ir konkursas vyksta svetainėje Lituanika.lt. (Jau užsiregistravo daugiau kaip 9,7 tūkst. mokinių iš 564 mokyklų.)

     Nacionalinis 6–10 klasių konkursas „Švari kalba – švari galva“ vyks kitą savaitę (vasario 21–25 dienomis). Iki vasario 15 d. į konkursą užsiregistravo daugiau kaip 9,7 tūkst. mokinių iš 564 mokyklų. Registracija turėjo baigtis vasario 16 d., tačiau pratęsta dar dviem dienoms – iki vasario 18 dienos.

     „Jau nuo sausio vidurio tiek iš pedagogų, tiek iš pačių moksleivių sulaukiame elektroninių laiškų ir skambučių su klausimais apie konkursą. Daugelis mokyklų jam skrupulingai ruošiasi, treniruojasi spręsdami testus. Toks mokinių požiūris išties pagirtinas. Tai rodo, kad jie į savo gimtąją kalba žiūri išties atsakingai“, – įsitikinęs konkurso sumanytojas, bendrovės „Tilde IT“ direktorius Vaclovas Pranskūnas.

     Registruotis galima svetainėje http://www.lituanika.lt/svarikalba (būtinai taisyklingai!). Treniruotėms skirtas užduotis galima spręsti prisijungus svečio teisėmis. Konkurso dieną prisijungusiam dalyviui taip pat bus pateiktas iš 25 lietuvių kalbos užduočių sudarytas testas, jas išsprendęs dalyvis iš karto matys rezultatą. Tačiau iš kiekvienos klasės pagal testo atlikimo taisyklingumą ir greitį bus atrinka po dvidešimt geriausiųjų. Jie kartu su savo lietuvių kalbos mokytojais bus pakviesti į antrąjį konkurso etapą, kuris vyks Vilniuje kovo 16 dieną.

_______________________________
Konkursą rengia Švietimo ir mokslo ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija, kalbinių technologijų plėtojimu užsiimanti bendrovė „Tilde IT“ ir ryšių su visuomene agentūra Strateginių komunikacijų centras.