Spausdinti
, konkursai
Kovo 11-ąją Seimo Konstitucijos salėje pagerbti konkurso laureatai ir juos ruošę mokytojai. Greičiausiai konkurso užduotis išsprendė ir atsakė į visus klausimus Kauno Maironio gimnazijos 8c klasės mokinė Eglė Leiputė (mokytoja metodininkė Judita Sakalienė).

Konkursas „Švari kalba – švari galva“ baigėsi. Jame dalyvavo apie 2 500 moksleivių iš visos Lietuvos. Toks dalyvių skaičius gerokai pranoko organizatorių lūkesčius.

Eglė Leiputė (konkurso nugalėtoja)Kovo 11-ąją Seimo Konstitucijos salėje pagerbti konkurso laureatai ir juos ruošę mokytojai. Greičiausiai konkurso užduotis išsprendė ir atsakė į visus klausimus Kauno Maironio gimnazijos 8c klasės mokinė Eglė Leiputė (mokytoja metodininkė Judita Sakalienė). Antroji vieta atiteko Varėnos r. Dubičių pagr. m-klos 8a klasės mokiniui Genadijui Razukevičiui. Dvi trečiąsias vietas pasidalijo Šakių r. Gelgaudiškio vid. m-klos 8a mokinė Vasarė Aniulytė ir Kauno r. Domeikavos gimnazijos 8b mokinė Laima Jancaitė. Nugalėtojai apdovanoti Švietimo ir mokslo ministerijos diplomais, organizatorių dovanomis ir Seimo Pirmininko pirmojo pavaduotojo Č. Juršėno bei Seimo nario R. Remeikos asmeninėmis dovanomis.

Organizatorių ir R. Remeikos asmeninėmis dovanomis taip pat apdovanoti: trys geriausi septintokai – Tauras Maciulevičius iš Kauno „Varpo“ gimnazijos, Raimonda Baltutė iš Plungės Babrungo pagr. m-klos ir Donata Kukoraitytė iš Panevėžio „Vyturio“ vid. m-klos; konkurso entuziastė Klaipėdos r. Agluonėnų parg. m-klos šeštokė Vaiva Juškaitė; konkurso pavadinimo autorius Kuršėnų Daugėlių vid. m-klos mokinys Evaldas Tamašauskas; Kauno „Varpo“ gimnazija, iš kurios dalyvavo net 41 moksleivis; Kauno J. Jablonskio gimnazijos 8a klasė – jos 25 moksleiviai dalyvavo konkurse.

Nugalėtojų ir aktyviausios klasės bei mokyklos mokytojai apdovanoti švietimo ministrės padėkos laiškais ir knygomis. Sveikinimo žodžius moksleiviams, mokytojams ir moksleivius atlydėjusiems tėvams tarė Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Č. Juršėnas, Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto pirmininkas R. Remeika, Ministro Pirmininko patarėjas kultūrai F. Latėnas, Švietimo ir mokslo ministerijos valstybės sekretorius D. Numgaudis ir organizatoriai: D. Kutraitė-Giedraitienė (SKC), A. Škikūnas („Tilde“ IT), I. Smetonienė (VLKK).

Muzikos kūrinius šventėje grojo Balio Dvariono mokyklos auklėtinė A. Bružaitė. Plačiau žr. konkurso svetainėje, čia.

 

 P. S. Jei smalsu, ar tebesate gudresni už 7-oką ar 8-oką, pamėginkite atlikti jiems skirtą lietuvių kalbos testą. Svetainėje lituanika.lt svečio teisėmis.
Bandyti galima ne vieną kartą – sukomplektuojamas naujas užduočių paketas.
Daugiau užduočių žr. kelerius metus veikiančioje pačių mokinių sukurtoje svetainėje Klaidutis.lt.